Autor Zpráva
Railbot
Profil
Zdravim, mam dotaz - existuje i nejaky podmineny komentar nebo neco podobneho, aby se na stranku pouzil stylopis podle OS, pod kterym uzivatel na web vstupuje? (Napr. ve Winech vse ok, v Linuxu je text o neco roztahlejsi a rekneme, ze se neco tim padem rozsypava, bylo by potreba to pro Linux upravit).
quinux
Profil
Podmíněný komentář asi ne, ale rozlišování OS lze provést buďto javascriptem nebo na straně serveru a podle toho nabídnout css.
Railbot
Profil
Jasny, to jsem si myslel. Podminene komentare jsou jen pro IE, myslel jsem neco podobneho jednoducheho. Takze asi ten js. Diky
Leo
Profil
"Napr. ve Winech vse ok, v Linuxu je text o neco roztahlejsi a rekneme, ze se neco tim padem rozsypava, bylo by potreba to pro Linux upravit"

No nevim, jestli zrovna v tomhle pripade bych to resil detekci OS/prohlizece, spis bych predelal design, aby zmena velikosti textu nevadila... Leo
Railbot
Profil
No nevim, jestli zrovna v tomhle pripade bych to resil detekci OS/prohlizece, spis bych predelal design, aby zmena velikosti textu nevadila... Leo

Predelat design nejde. Ono to vadi jen pod Linuxem, jinak je to pruzny.
tiso
Profil
Zmeň font-family - pre linux zvoľ iné-užšie písmo... Chce to googliť a experimentovať...
thingwath
Profil
Přepdokládej, že uživatel si na Linuxu umí nastavit písmo jaké chce. A rovněž předpokládej, že to bude dělat... Navíc, pod kolika distribucema si to zkoušel? Písmo bývá nastaveno různě. A kvůli písmu se přeci stránka tak snadno rozsypat nesmí.
Railbot
Profil
tiso
Experimentovat nemuzu, ale diky za tip.

thingwath
Predpokladat muzu co chci, ale neda se na to spolehat. Vyzkouseno to mam pod 3 distribucema. Kvuli pismu se stranka nerozsypava, jsem se spatne vyjadril, jen je pismo moc roztahnute, takze web uz je roztahnuty, coz jsem mel resit. Aby vypadal stejne jako pod Winama. Ne hned roztazeny jako pri zvetseni pisma.

Ale dobre, smetl jsem to ze stolu. Neresim dale :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0