Autor Zpráva
sunny
Profil
Zdravím,

přišel jsem na, alespoň pro mě, zajímavou věc. V definici seznamů "UL" jsem měl napsáno
ul {font-size:90%}

V IE i FF se font zmenšil na oněch 90%, ale v FF byl font znatelně menší a v IE větší. Když jsem ale změnil hodnotu na 89%, velikost fontu v obou prohlížečích je naprosto stejná. Nevíte někdo jak je to možné?
jozob
Profil
sunny
"Nevíte někdo jak je to možné?"
Rozdielný vykresľovací mód. (FF -- STD, IE -- quirks)
habendorf
Profil
Rozdielný vykresľovací mód.

Může a nemusí to být tím (sunny nedal link, nevím). Ale i při stejném módu může být velikost různá, každý browser má svoje zaokrouhlovací algoritmy.
sunny
Profil
sorry, nevím co přesně znamená "quirks" link sem nedal, protoze jsem tu chybu opravil tím, že místo 90% jsem dal 89%.
habendorf
Profil
chybu opravil tím, že místo 90% jsem dal 89%

Z toho je víceméně jasné, že je použit jeden mód pro všechny browsery. Je to jak říkám, prohlížeče různě zaokrouhlují, zejména Opera většinou vykresluje písmo menší. Ale vždy jde nalézt taková hodnota velikosti písma, při které to bude stejné. Já někdy musím použít i desetiny %.
sunny
Profil
aspon je ale vidět, že se nemusí používat různé CSS hacky, stačí si s tím trochu víc pohrát...
peta
Profil *
sunny habendorf
To problem vubec neresi, desetiny :)
Jak uz bylo zmineno, tak se ruzne prohlizece chovaji ruzne. A to konkretne znamena, ze font, velikost v O, FF, IE jsou pro default odlisne nastaveny.
A nejzajimavejsi na tom je, ze nektere z techto prohlizecu pouzivaji vlastni fontove sady.
Cims dochazi v rozdilu mezi sirkou mezer, ruznemu vykreslovani a k takovym hackum jako zaokrouhlovani desetinami.

Konkretne to funguje treba tak, ze ma
IE
size = 12px (8/10/12/14/16/18/24..)
family = Arial
FF
size = 10px (8/10/14/18/24...)
family = Helvetica
a ty kdyz nastavis 89%
tak ti to v IE skoci na 10, ale u FF zustane 10. Cili docilis stejnou vysku.

Jenze, co se stane, milanci, kdyz si nastavim pismo nejvetsi v obou prohlizecich?
200% x 10 x 89% = 18
200% x 8 x 89% = 14
Vyresili jsme problem pro ty slabozrakejsi nebo lidi s velkym monitorem? NE :)
Ale hlavne jsme nepouzili CSS hack.
peta
Profil *
teda pardo, 12/10 tam melo byt misto 10/8 u tech poslednich rovnic, ale to je detail...
habendorf
Profil
Jak uz bylo zmineno, tak se ruzne prohlizece chovaji ruzne. A to konkretne znamena, ze font, velikost v O, FF, IE jsou pro default odlisne nastaveny.

Proto to taky na začátku sjednocuju. Třeba body {font-size:small;}
Ale i pak, pokud je potřeba mít na stránce různě velká písma, je potřeba si s těmi procenty vyhrát.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0