Autor Zpráva
Erix
Profil *
Ahoj,
koukněte se prosím na: http://webr.cz/aqua_cult_tours.jpg je tam ukázka grafického návrhu pro web. Teď je třeba to převést do CSS layoutu a podmínky jsou následující:
1) co nejvíce se podobat předloze
2) fluid (roztahovatelný) layout
3) ještě by se něco našlo ;-)

Trápí mě konkrétně dvě věci:
a) Ta hvězdice na pozadí
b) Ten tnavší pruh, co se táhne cca v polovině stránky přes ten zelený a ty modrý obdélníky.
Respektive kombinace obou.

Problém: Bude-li layout pružný, a v zeleném obdélníku víc textu -> zvýší se výška zeleného, hvězdice už nebude sesazená správně, bude-li jako pozadí oněch DIVů. (Snad jste to pochopili...)

Jak byste to řešili? Nejde mi o konkrétní zápis, spíš jen tip.

Tisíceré díky.

E.
sunny
Profil
no vím, žes chtěl mít layout pružný, ale osobně, bych třeba mírně zakulatil rohy a celé to posadil do prostředka monitoru s pevnou šířkou. např. 700px a s odsazením od shora 15px:

body {text-align:center}
#layout {width:700px; margin:15px auto}


aby byla videt ta hvezdice na pozadi, ikdyž pres ni bude ten zeleny pruh, tak bych udělal toto:

p.zeleny {width:500px; float:right; margin:0; padding:20px; background-color:#green; opacity: 0.7; filter:alpha(opacity=70)

...ty míry střílim jen od boku.

s těma modrýmy pruhama bych to zkusil podobně, jako s poloprůhledností toho zeleného odstavce. a ještě dodám, že zápis "opacity: 0.7; filter:alpha(opacity=70)" není validní.
Erix
Profil
Jo, zapoměl jsem dodat:
pro prohlížeče FF 1+, MSIE 6+, Safari 2+
proto si nejsem jistej s opacity...
Ale vyzkousim, dik za tip.

O grafice rec neni, ja to mam prevyst do html + css a pruzny layout je taky podminka.

Diky E.
Erix
Profil
Jo, tak aby pruhlednost fungovala v MSIE, musí být definována aspoň šířka nebo výška elementu, což se mi kvůli výše uvedenému nehodí. :-/
sunny
Profil
tak hold si bude muset zákazník vybrat, pochybuje že to pujde nejak skloubit. a ty dvě volby průhlednosti jsou právě kvuli kompatibilitě IE, FF apod.
Erix
Profil
Ještě jedna věc (nechci zakládat další vlákno): Jak rozumě umístit pozadí do levého dolního rohu celé stránky (aby tam bylo stále, i když je na stránce málo textu) a zároveň mít jako pozadí celé stránky barevný gradient. Viz ten příklad http://webr.cz/aqua_cult_tours.jpg -> vlevo dole ten korálový útes a zároveň postupně se ztmavující modrá směrem dolů.
Jde to vyrobit jinak, než jeden velký obrázek na pozadí celé stránky? Ještě zmíním ten důraz na fluid layout... (Sorry, já jsem si to nevymyslel ;-) )

díky E.
sunny
Profil
no nějak to jde, ted bohuzel nemam cas to zkouset a tak aby to fungovalo to z hlavy nevymyslim. musis zkouset. sorry
maartinek
Profil
tak jak si dopadl? vyresil si to nejak? je mozne to nekde videt funkcni?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0