Autor Zpráva
kelvin
Profil
Myslím tím toto: http://www.jakpsatweb.cz/css/filter.html .

Nebo je to jen slepá ulička a zapomene se na to s postupným ústupem IE ?
thingwath
Profil
Tak jak jsou IMHO těžko. CSS ale nejspíše podobné věci jednou přinese...

Toť můj názor.
Fred
Profil
Jestli myslíš opacitu, tak ta je v css3. http://www.w3.org/TR/2003/CR-css3-color-20030514/#opacity Jenom nevím o žádném prohlížeči, který by jí podporoval.
thingwath
Profil
Fred
Tuším, že nějaká novější verze Mozilly (možná zatím jenom vývojové) to umí. A taky si nejsem jist, jestli to nepodporují jenom jako -moz vlastnost. Ale mám tušení, že jsem to někde používal, takže to podporované asi je.
lukysy
Profil
Já doufám, že to budoucnot bude mít přímo v CSS, protože dneska mají lidé stále výkonější PC a nějaký filtr už moc dneska neudělá.
Fred
Profil
Ono jde spíš o Operu. Když si vezmu jpeg tak je datově menší než png, ale neumí alpha kanál. Změna alpha kanálu na hover je taky menší než dva obrázky. Tyhlety nestandardní vlastnosti umí jak ie
filter:alpha(opacity=50);
tak konqueror a safari
-khtml-opacity: 0.5;
tak Gecka
-moz-opacity:0.5;
w3c css3 doporučení je
opacity: 0.5;
Je škoda, že ten poslední zápis Opera 8 beta pořád neimplementuje, přitom toho tolik z css3 podporuje.
Taky jsem někde četl, že hodně staré verze Opery ten IE filter podporovaly, <spekulace>takže by to teoreticky neměl být problém znovu zapnout.</spekulace>
Honza Hučín
Profil
Promiň, ale na tuhle otázku neumí odpovědět nikdo, snad jen Bůh. Možných cest vývoje je tolik, že nelze určit ani pravděpodobnost. A stejně by ti v tuto chvíli odpověď na nic nebyla.
wosa
Profil
Opacity je podporována v CSS3.
Firefox ji podporuje. viz CSS3 in Firefox 1.0
Charlie
Profil
Filtry, vlastní kurzory a scrollbary vymyslel Microsoft a implementoval to do IE. Je to slepa ulicka.
Fred
Profil
Charlie
1/Filtry jako takové jsou active-x a produkt microsoftu, přesto se w3c snaží o implementaci mnoha věcí v css3, protže nástroje formátování jsou stále nedostatečné. Takže to tvrzení je mírně řečeno xenofobní (např. : opacita,text-shadow atd.)
2/Kurzory, no pokud jde o cursor:hand dovolím si citovat tenhle zdroj Evangelium zapomnění
Explorer 4.0 zavedl CSS vlastnost cursor, která umožňuje změnit ukazateli myši, třeba na typickou odkazovou „ruku”. Pro její označení použil hodnotu hand. Později doporučení CSS 2 označilo identický ukazatel jinak, jako pointer. Není totiž jasné proč to w3c takhle udělalo ?
3/scrollbary fungují i v opeře a konqueroru, pokud to uživatel povolí, takže tato informace je taky nepřesná.

No flame
wosa
Profil
Charlie: aneb seš vedle a píšeš si nesmysli:P zase OT..jako to tvoje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0