Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj potřeboval bych poradit

mám 3 sloupce

levy - hlavni - pravy ("levy" a "pravy" sloupec je vnořen v "hlavni" a jsou position:absolute)

pod "hlavni" mam paticku.

Když je obsah (v "hlavni") delší než "pravy" a "levy" sloupec, je vše v pořádku, když je ale delší např. "pravy" sloupec, pak patička je uprostřed "praveho" sloupce (protože "pravy" sloupec je position:absolute)

Je možný to nějak zařídit, aby byla patička vždy úplně na konci a to i když budou sloupce position:absolute - mám je tak proto, aby se mi nerozhazovala stránka při zvětšení či zmenšení

Kód:


#main {clear:both;position:relative;}
#main #left-col{ position:absolute; top:0;left: 0; width:15%}
#main #content {padding:0 15% 0 15%}
#main #right-col{position:absolute; top:0; right: 0; width:15%}
#end {clear:both;}
habendorf
Profil
To je právě problém absolutního pozicování, že nic nevyclearuješ.

sloupce position:absolute - mám je tak proto, aby se mi nerozhazovala stránka při zvětšení či zmenšení
To je přece kravina. Jediná rozumná rada je vyházet z toho abs. pozice a udělat to normálně floatované.
H13
Profil
Když použiji float (left, right) a relativní délky (v %),
pak mám levy i hlavni v pořádku, ale pravy je sice na prave straně, ale až pod hlavni a ne v něm
H13
Profil
tak jsem to vyřešil, prohodil jsem pořadí
1 left, 2 right 3 main a místo absolute jsem dal float left, resp. right

Ovšem nastala chyba, použil jsem řešení od Pixyho
http://www.pixy.cz/blogg/clanky/css-3col-layout/

nevím jestli je to jen u mě v počítači a nebo i jinde. Když prohlížím stránku (http://www.pixy.cz/blogg/clanky/css-3col-layout/) pomocí IE 6 a mám nastaveno left col - short, middle col-longer, pak je obsah (middle col) odsazen od levého sloupce (left col) různě. Obsah (middle col), který je delší než levý sloupec (left col) je do konce obsahu levého sloupce odsazen jinak než po konci obsahu levého sloupce. A přesně tak se mi zobrazuje i moje stránka, tedy špatně v IE 6

Zobrazen je takto:

levy sloupec | __obsah --> levý sloupec i obsah obsahuji text
levy sloupec | __obsah
levy sloupec | _obsah --> levý sloupec již neobsahuje text
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0