Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj

je možné vytvořit např. blok div, ve kterém by byly vymazány všechny dosavadní formáty (nebo by prostě neplatily).

Příklad:

Mám stránku, v CSS-externím stylu mám definovaný, jaký bude písmo, barva, atd.
a v jednom bloku, třeba:


<div class="bezformatu">
<p>Ahoj</p>
</div>


chci, aby pro něj neplatily žádný pravidla, který jsou uvedeny v CSS-externím stylu, to znamená, aby všechny prvky uvedený v tomhle bloku ani nic nedědily (např. v body by bylo uvedeno písmo Tahoma, to by platilo pro celou stránku, kromě toho jednoho bloku, kde by bylo nastavený výchozí písmo).
Je možné to nějak udělat?
zahon
Profil *
Řešil jsem něco obdobného ale nakonec jsem problém nevyřešil. Musel jsem všechny prvky, které to zdědilo přepsat tak, aby mi to vyhovovalo. Takže ti asi dopoučuji to samé. Je to o pár řádek kódu navíc, ale co naděláš... Pokud jiné řešení existuje, rád se přiučím.
Leo
Profil
Nic takoveho jako nastaveni bez stylu neexistuje. Vemte si jen treba vlastnost display - jakou hodnotu byste nastavil pro naprosto neutralni css? None? :-) Leo
H13
Profil

Nic takoveho jako nastaveni bez stylu neexistuje. Vemte si jen treba vlastnost display - jakou hodnotu byste nastavil pro naprosto neutralni css? None? :-) Leo


Myslel jsem nastavení bloku bez stylu, to znamená tak, jak kdybych vytvořil html stránku a nepřipojil k ní žádný styl (ani uvnitř stránky, ani externí styl).

Když se vytvoří nějaká stránka a nedefinují se styly, stránka se zobrazí s nějakým "default" nastavením, takže jsem myslel, jestli neexistuje nějaká css vlastnost, která by nastavovala "default" styl.

Př.:

body {nastavení písma Tahoma}

h1 {nějaká vlastnost nastavující h1 zpět z Tahomy na základní nastavení - to znamená - myslím, že to je Times new roman}
Leo
Profil
Bohuzel neexistuje, takze musite predefinovat. Leo
Radek Hrabůvka
Profil
Jde využít, že nedefinované hodnoty sdružených vlastností jsou defaultní, já raději definuji "klasicky".
http://interval.cz/clanek.asp?article=1369 Kapitola Pozor na sdružené vlastnosti
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0