Autor Zpráva
shaldan
Profil *
zdravím ... dělám stránky v strict.dtd a ten nepovolí odkaz s TARGET="_BLANK".
Je nějaké cesta, jak to udělat v CSS nebo to musím udělat prostě v JavaSrciptu .. ?

díky
davidcoudy
Profil
<a href="neco.html" onclick="return!window.open(this.href);" title="popis">neco</a>
shaldan
Profil *
díky ... ale jde náhodou udělat nějak přes CSS ? :))
quinux
Profil
shaldan
ne
shaldan
Profil *
quinix: díky za odpověď :))), je dobré to vědět a neztrácet čas hledáním blbostí, že :)
RPG
Profil
shaldan
Především by bylo dobré vědět, proč chceš použít, v tomto DTD, "zakázanou vlastnost".
Pokud není ve specifikaci, pak by neměla být ani na webu, ať už jakkoliv vyřešená, ne?
Radek Hrabůvka
Profil
RPG Ve strictní DTD je "zakázaný" například tag font, přesto na webu běžně používáme CSS řešení.
tiso
Profil
a neztrácet čas hledáním blbostí, že
...hlavne že chceš iné blbosti robiť: Hlavne že mám strict, čo na tom že kvôli takej blbosti ako otváranie stránky do nových okien tam budem pchať Javascript... Ach jo...
shaldan
Profil *
ono je to trochu pohnutá historie ... ještě když jsem neuměl vůbec nic ... sebral jsem někde šablonu, kde bylo strict.dtd a samozřejmě jsem na tom založil celej web :)). Teď když jsem chtěl udělat validaci, teprve jsem pořádně zjistil, co to vlastně je. Takže tak nějak :)). A v samotné dokumentaci strict vždy říkají, ať zakázaný tag nepoužíváme, ale ať místo toho použijeme CSS.... takže zase tak STRIKTNĚ to neberu.
To, že TARGET nejde nahradit CSS je prostě smůla, ale jde to přežít :)
AlešD
Profil
shaldan: pakliže je to tak, jak píšeš v posledním příspěvku a target="_blank" opravdu potřebuješ, tak ho použij a na validitu se vykašli. Chleba levnější kvůli validnosti/nevalidnosti jednoho webu nebude. Pokud target="_blank" zas tak nepotřebuješ, tak ho vyhoď.

A nebo si dopiš deklaraci target="_blank" do DTD, jako pan Radek Hulán, a odkazuj na ni.

Varianta 3 (recommended value): použít transitional DTD, a je to čisté po všech stránkách.

P.S.: už se to tady probíralo tolikrát, že prosím, reagujte na mě pouze v případě vrcholného rozhořčení.
RPG
Profil
Radek Hrabůvka
CSS je přímo určené k formátování stylu stránek. Doporučuje se jej používat.
Tyhle dvě věci nejdou srovnávat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0