Autor Zpráva
zimmi
Profil
Je lepsi pouzivat patkovy ci bezpatkovy font?????a proc???
ronnie
Profil
Ou, to bude diskuze:)

Jsem vzdy pouzival bezpatkovy font, protoze je mnohem lepe citelny nez bezpatkovy.
zimmi
Profil
bezpatkovy font, protoze je mnohem lepe citelny nez bezpatkovy.???????
:D
LOL
ROFL
Vysvetli mi, cos tim chtel rict?
ronnie
Profil
Jsem vzdy pouzival bezpatkovy font, protoze je mnohem lepe citelny nez patkovy.

Omlouvam se:)
Acci
Profil
Já použím patkový na nadpisy, ale na text bezpatkový font
bojars
Profil
zimmi: už som viackrát natrafil na názor, že na screene je lepšie čitateľný "bezpatkový" font a "patkový" je vhodnejší na tlačený text. Tento názor som mal chvíľu aj ja, ale teraz si myslím, že viac ako typ fontu je dôležitá správna voľba farieb podkladu a textu. Schválne nehovorím o kontraste, lebo nie všetky kontrastné farby sú použiteľné tak dobre, ako
čierna<>biela.

IMHO: určenie typu fontu (patkové/bezpatkové) pre web je nepodstatné.
ronnie
Profil
KOntrast je druha vec
bojars
Profil
ronnie: akosi sa mi kontrast dostal do textu v súvislosti s čitateľnosťou písma.
(Ďakujem za poučenie)
Leo
Profil
Me se vic libi a lip cte bezpatkovy, pokud se teda bavime o webove strance na monitoru. Kdyz patkovy tak rozhodne ne Times. V tiskovem stylu ale naopak nastavuju patkovy. Leo
llook
Profil
Většinou používám patkový, protože se mi víc líbí. I když bez antialiasingu to obvykle vypadá dost strašně.
Co já vim, tak zhruba polovině lidí se více líbí sans serif a polovině serif, takže se tak jako tak všem nezavděčíte.
Honza Hučín
Profil
Několik různě posbíraných myšlenek:

Patkové písmo má v tištěném textu tradici v Evropě, naopak v Americe se používá víc bezpatkové.
Patkové písmo zlepšuje čitelnost dlouhých řádků, protože člověk snáze udrží oči na řádku (patky ho vedou). Bezpatkové písmo je čitelnější při menších velikostech (patky u malého písma překážejí).
Patkovým písmem se inzeruje luxusní zboží.
Hodně záleží na konkrétním fontu a účelu, Verdana je obecně považovaná za čitelnější a hezčí než Arial, ale zabere víc místa do šířky. Georgia je hezčí než Times New Roman, ale lidé jsou na Times zvyklí z MS Office.

Atd. Atd.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0