Autor Zpráva
Kedlubna
Profil
Zdravim vsechny! Chci udelat css, ktere se bude generovat pomoci php (duvody by bylo slozite popisovat). Pokud bych ho vkladal primo do stranky mezi <style></style> neni v tom problem. Chtel bych ho ale umistit do externiho souboru pomoci <link...> a to mi nejde. Pokud ukazuji na jiny typ souboru, nez .css, styly se nenactou. Zkousel jsem ruzne nesmysly, aby byl browser "spokojeny" - napr. prepsat v mod_rewrite *.css na *.php ale ani to nejde. Pritom uz jsem na par webech videl napr. toto:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.nejakysoubor.css?parametr1=hodnota1&...">

To bych rekl ze je ten pripad, ktery potrebuju, protoze predpokladam ze ty parametry tam nejsou k nicemu :o) Nevite nekdo z vas jak to udelat?

Diky!
Acci
Profil
Prohlížeči nezáleží na příponě, ale na poslaném MIME typu.
V PHP dej na začátek:
header('Content-Type: text/css');
littlemaple
Profil
Popremyslej taky o kesovani toho souboru.
Yuhů
Profil
Pixy to onehdá tuším řešil tak, že použil normální link na ccs soubor a v něm potom napsal

@import url("nejakysoubor.php")

kde nejakysoubor.php je dynamicky generovaný.

Já jsem to nikdy nepoužil, protože si zakládám na velmi rychlých stránkách. Generování stylu (na nějž se čeká) dokáže zobrazování hloupě zpomalit. Pro většinu lidí takové zpomalení ovšem nehraje roli.
peta
Profil *
Kedlubna

Yuhů
on je taky pixy divny :)

Kedlubna
spatne tema, vhodnejsi PHP
- pouzij normalni link s tim, ze CSS uz vygenerovany budes mit.
Predpokladam, ze chces udelat neco jako CMS s ruznymi CSS podle toho, co je v MySQL
- druha moznost, co mne napada, najdi si na inetu nejaky CMS, treba madeSimple a tam treba pouzivaji nejake takoveho radky:
foreach (get_stylesheet_media_types($template_id) as $media)
{
$stylesheet .= '<link rel="stylesheet" type="text/css" ';
if ($media != '')
{
$stylesheet .= 'media="'.$media.'" ';
}
$stylesheet .= 'href="'.$config['root_url'].'/stylesheet.php?templateid='.$template_i d;
if ($media != '')
{
$stylesheet .= '&amp;mediatype='.urlencode($media);
}
$stylesheet .= '" />'."\n";
}
Cili to je totez, co pises ty, a zda se, ze jim to funguje. Jestli nemas chybu nekde v tom PHP, hm? :)
peta
Profil *
Kedlubna
Jediny rozdil je viz littlemaple v pripone. On tam ma PHP, ty mas CSS. A zpracovani PHP v CSS souboru je holy nesmysl, to ti server neumi zpracovat, kdsyz predpoklada CSS obsah. Si zapni hight-lighting syntax a uvidis, jak ti bere CSS PHP tagy :)
Acci
Profil
peta
Stačí šikovně nastavit server a PHP bude zpracovávat i soubory s příponou CSS
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0