Autor Zpráva
Zahon
Profil
Zdravím,
mám dotaz. Narazil jsem na problém, že jsem chtěl udělat vyskakovací nápovědu. Mělo to fungovat asi tak, že se klikne na odkaz, který je nápověda a Java Script přepne id (nebo třídu je to fuk) u objektu který měl předtím display:none; a ten se objeví nad pravým rohem mého odkazu. Bude to zkrátka obdélník, který tam bude a ze kterého si člověk bude moc přečíst nápovědu. Obdélník se poté zaavře kliknutím na tlačítko zavřít, které aktivuje opět JS, který přepne id prvku zpět na to, které má display:none; A teď přijde to proč sem píšu. Ani při nejlepší vůli se mi to nepovedlo nastylovat tak aby to fungovalo jak jsem to popsal. Java Script byl v pořádku, problém je se stylováním obdélníku s nápovědou.
Předem díky za všechny odpovědi a návrhy.
Jan Tvrdík
Profil
Zkus blíž popsat problém. Možná z-index:1, aby ta nápověda byla nad ostatníma prvkama. Ale jinak mě nic nenapadá.
Zahon
Profil
Blíže popsat problém... Já nevím jak ho blíže popsat. Jde mi o to jak dostat div nebo span s nápovědou nad odkaz. Jak ho tam nastylovat. Samozřejmě tak, aby neovlivnil rozložení prvků na stránce. Poté mu dám display:none a nebude vidět. Zviditelní se až po kliku na zmíněný odkaz nápovědy. Opravdu nevím co na tom chcete blíže popisovat.
WanTo
Profil
Nahraj na web tu část, která se ti povedla, podívám se na to.
Zahon
Profil
WanTo
Díky... Odkaz na ukázku nápovědy
PS: Udělal jsem to za 10 minut, ten starej soubor jsem kdesi zaštrachal, možná smazal. Klikni na text "nápověda". Chtěl bych aby se černý čtverec zobrazil nad zmíněným odkazem a to tak že pravý roh odkazu, by byl levý roh nápovědy (jako že by byly těsně u sebe).
habendorf
Profil
pro div s nápovědou dej margin-top: -100px;

hodnotu si dolaď
Zahon
Profil
habendorf
Jenže to to nevyřečí, neboť v mozille atd. se zobrazuje u levého okraje. A ještě ke všemu je tam pevná hodnota jenom tak. Abych tam nemusel psát moc textu. Normálně tam nebude. Takže nebudu vědět o kolik to posunout.
habendorf
Profil
Ten span dát přímo do odkazu, ne za něj, odkazu dát position:relative a pak si pohrát s pozicováním toho spanu (bottom).
Zahon
Profil
habendorf
To není úplně blbý.. dokonce mi to připadá chytrý. Hned jak si najdu chvilku času tak to vyzkouším. Díky moc.
Jan Tvrdík
Profil
Zkus tam dát místo display: block display: inline
WanTo
Profil
Včera jsem už neměl čas, jdu se ti na to podívat teďka. Když něco vymyslím, dám vědět.
WanTo
Profil
Řešení:
Odkaz se spolu s nápovědou zabalí do nějakého spanu (nazval jsem ho #odkaz). Tomuto spanu se nastaví position: relative. A pokud bude mít #obsah_napovedy absolutní pozici, inline display a top: -100px, vše bude fungovat jak má.

Viz http://wanto.czweb.org/blbosti/napoveda.html
Jan Tvrdík
Profil
WanTo
akorát, když se klikne na tu vyskočenou nápovědu tak poskočí doprava.
WanTo
Profil
Vždyť to tak Zahon chtěl.
Chtěl bych aby se černý čtverec zobrazil nad zmíněným odkazem a to tak že pravý roh odkazu, by byl levý roh nápovědy (jako že by byly těsně u sebe).

Není to tak?
Zahon
Profil
Ano chtěl, ale s tím poskakováním je to problém, měl na tom rohu vyskočit rovnou a ne se objevit nad odkazem a až po kliknutí někam mimo odkaz skočit do své správné pozice. Bohužel dneska odjíždím pryč od počítače, ale díky všem za pomoc. Jakmile přijedu tak vše otestuji a třeba se mi povede to udělat nějak pěkně funkční i bez poskakování. Kydžtak dám vědět. Ještě jednou díky všem.
WanTo
Profil
Tak sakra, mně nic neskáče. Jaký používáte prohlížeč?
WanTo
Profil
Aha. Už to vidím. V Opeře (ve které jsem to testoval) v pohodě, IE i Konqueror to taky zvládají. Jenom Firefox si s tím neví rady.
Anonymní
Profil *
WanTo
Tak jsem se vrátil... ještě se na to podívám, já to testoval ve Firefoxu.. díky moc. Třeba vymyslím i řešení pro firefox. Ale teď nějak nic nestíhám.. a to mám prázdniny..
Zahon
Profil
Whups.. teď jsem zjistil že jsem se zapomněl předtím přihlásit :-P takže to anonymní je ode mě, kdyby to náhodou nebylo někomu jasné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0