Autor Zpráva
euzen
Profil *
Zdravim, potřeboval bych poradit jak zarovnat celej hlavní div do prostřed stránky na výšku???

Předem dík za rady...
je to na tomhle webu www.czdrc.com/jmj/
smajchl
Profil *
To je jedna z mala otazek v CSS, na kterou je prima odpoved:

body{
text-align:center; /*to je tu pro IE*/
min-width:760px; /*aby slo scrolovat normalne (horizontalne)*/
}

#main{
width:760px;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
text-align:left; /*aby byl obsah prouzku uprostred zarovnany vlevo*/
}

a HTML je:

<body>
<div id="main">
Vlastni obsah stranky
</div>
</body>

ale to je snad jasny ;)

BTW. ja jsem se sice nekoukal jak to na tech strankach maj udelany ale proc kdyz to tam je tak proc to nepouzijes odtamtud. Ja jsem se takhle naucil delat stranky ze sem koukal do cizich jak to je udelany a kdyz neco chci co je jinde tak to od tamtud vysosam (pokud to neni naky PHP co vysosas tezko)
tiso
Profil
smajchl, netrafil si: on chcel zarovnanie na stred v inom smere...
euzen
Profil *
ale to sou ty moje stránky na kterejch to potřebuju udělat :-)
euzen
Profil *
to tiso: správně já sem chtěl vertikálně, takhle horizontálně to umim :-)
smajchl
Profil *
tiso
To by me zajimalo v jakym jinym smeru, kdyz to co jsem popsal je to co je tady www.czdrc.com/jmj/ a ta technika je pouzita napr. tady: www.apartmentsjb.com a vypada to stejne
smajchl
Profil *
ale to je vertikalne, ta zminka o horizontalnim scrolovani byla myslena tak ze kdyz mas okno uzsi nez 760px, skus ten radek vynechat a uvidis k cemu tam je
euzen
Profil *
to smajchl: to czdrc.com/jmj/ jsou moje stránky a potřebuju ten hlavní div umístit do středu vertikálně... na vejšku :)
smajchl
Profil *
jo takhleeeee ja uz sem ospalej a navic se mi oboje pletlo vzdycky to sou proste cizi nazvy, sorry... tak to asi pomoci javascriptu jedine.. protoze jinak nemas moznost zjistit velikost okna navysku, chces to tak ze se to po nacteni umisti dostredu a nebo aby se to menilo dynamicky pri zmene velikosti okna ?
euzen
Profil *
jj přesně tak, aby to bylo vždycky uprostřed, podle rozlišení a velikosti okna atd...
tiso
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vertikalni-centrovani.html

http://vmalek.murphy.cz/
smajchl
Profil *
to prvni nevycentruje stranku ale div v jinym divu, kterej ma urcenou vysku a jeste takovym divnym zpusobem a to druhy je ono a to zajimavym zpusobem to reseni se mi libi ;)
habendorf
Profil
to druhy je ono a to zajimavym zpusobem to reseni se mi libi ;)

Mě se zas vůbec nelíbí, protože vychází z pevně dané předem známé výšky obsahu (že je zadaná v % na tom nic nemění). Navíc se díky způsobu, kterým IE interpretuje height, centrovaný div zvesela natáhne a už centrovaný nebude.
jozob
Profil
Presne ako hovorí habendorf. Tieto riešenia sú často na draka. Napríklad Málekove riešenie nepočíta s pretečením obsahu.
smajchl
Profil *
to je fakt ale nenapadlo me to takze nakonec to lip nez javascriptem udelat nejde
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0