Autor Zpráva
Keilew
Profil *
Ahoj, mám v divu obrázek a text. Obrázek má nastaveno float: left, aby byl zprava obtékán textem. Textu je málo, obrázek je tedy na výšku přečuhující, tudíž na konec divu vrazím třeba hr {clear: left}. FF v pohodě, v IE zmizí veškerý text a objeví se až po označení myši nebo focusu... Existuje na to Holly hack, sice jsem ho s tím nerozchodil, ale stejně se mi to ani moc nelíbí. Neexistuje něco, bez hacku? A kdyby ne, jak aplikovat ten hack na hr?
jozob
Profil
Keilew
Zhoď si IE do quirks módu a budeš mať menej starostí.
Keilew
Profil *
Zhoď si IE do quirks módu a budeš mať menej starostí.
Trošku zbytečný, ne?
jozob
Profil
Keilew
"Trošku zbytečný, ne?"
Práve naopak.
Keilew
Profil *
Jestli to chápu, jako že asi ne, tak quirk = vypnout DTD... ale já si na DTD od XHTML Strict zakládám...
Jay Jay
Profil
Keilew : Proč si na něm zakládáš ? Nemusíš ho "vypnout", jen ho neměj na prvním řádku.
jozob
Profil
Keilew
Daj si tam XML deklaráciu alebo komentár.
Keilew
Profil *
Projdou tato řešení validátorem? Nicméně primární otázka je na holly-hack...
jozob
Profil
Keilew
"Projdou tato řešení validátorem?"
Za prvé, záleží na tom?
Za druhé, áno.
Jay Jay
Profil
Keilew : Projdou.
Keilew
Profil *
Za prvé, záleží na tom?
No mě jo. Když zadavateli slíbím, že to bude XHTML validní a SEO zoptimalizované, tak to taky tak musím udělat...
jozob
Profil
"Když zadavateli slíbím, že to bude XHTML validní"
Tak to je iná situácia.
DJ Miky
Profil
Když zadavateli slíbím, že to bude XHTML validní
Řešení je jednoduché - neslibuj to. K čemu ti je validita? Akorát, že se ti objeví zelený nápis místo červeného ve validátoru...
jozob
Profil
DJ Miky
Keď to žiada zadávateľ, treba ho poslúchnuť.
Keilew
Profil *
Řešení je jednoduché - neslibuj to. K čemu ti je validita? Akorát, že se ti objeví zelený nápis místo červeného ve validátoru...
Když to bereš takhle... já to zase beru jako že web je správně sestaven a že nejsem čuně a nezapomněl jsem na povinné elementy. Taky jsem programátor, takže je to prostě zvyk, že vše musí být v cajku, jináč mě překladač nakope...;-)
jozob
Profil
Keilew
No prekladačom neprejdu skutočné chyby. Validátorom však neprejdú aj veci, ktoré nie sú chybou alevo ním prejdu veci, ktoré chybou sú. V tom vidím dôvod prečo je lepší zdravý rozum ako slepé načúvanie validátoru. Nikdy Ti nezaručí absolútnu správnosť kód. Ja ním kontrolujem len syntaktické chyby, ktoré sa môžu aj nemusia pri vykreslení prejaviť. Ostatné si ustriehnem sám aj bez validátoru.

Ale pokiaľ chce zadávateľ zelenú, treba ho počúvať.
Keilew
Profil *
jozob
Souhlas. Ale zpět k holly hacku. Pořád mi uniká jeho pointa... a pořád to nefachá...
Anonymní
Profil *
boze, dalsi hadka o validite?
Keilew
Profil *
boze, dalsi hadka o validite?
Já s tím nezačal, já chci jen odpověď na mou otázku;-))
Keilew
Profil *
Řešení
Já tušil, že to půjde nějakou hovadinou. V mým případě position: relative;, více na http://ie-brouci.dero.name/peekaboo.html
habendorf
Profil
Řešit peekaboo holly hackem? Nejlepší řešní je zadat šířku nadřazenému prvku, position:relative většinou taky zabere.
Keilew
Profil *
Nejlepší řešní je zadat šířku nadřazenému prvku, position:relative většinou taky zabere
No vždyť. Taky jsem k tomu dospěl, že holly hack je zbytečnost... ale bylo problém vygooglit, že je to vlastně "Peekaboo" bug...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0