Autor Zpráva
tintera
Profil *
Diskuse k http://www.jakpsatweb.cz/css/border.html

V JPW se píše že IE umí border kolem všeck prvků, jen u řádkových se musí nastavit šířka a výška. U TR CSS border evidentně neumí.

Příklad se trochu rozrostl takže viz:
http://sweb.cz/Tomas.Tintera/TrBorderStrict.html

Napsal jsem to co nejsrozumitelněji. Jakékoli použití příkladu na JPW je předem povoleno. :)
TooFew
Profil
No mě se u <tr> nikdy nepovedlo nastavit styl. Možná by pomohlo mu nastavit display:block;
Plaváček
Profil
S tabulkami je to v CSS složitější, než se zdá. Pro základní pochopení nabízím odkaz na seriál Petra Staníčka (Pixyho) http://www.webtip.cz/art/wt_tech_html/wt_cssserial_017.html

Dobrou učebnicí je i jeho první kniha http://knihy.cpress.cz/Book.asp?BookCode=K0798 kde je teorie tabulek vysvětlena do mrtě.

Kdybych chtěl poznamenat víc, asi by to nemělo smysl. Každopádně, teorie tabulek a jejich formátování v CSS vyžaduje skutečně prostudování výše zmíněńých odkazů. Není to sranda a to neberu v úvahu, že každý prohlížeč si spoustu definic vysvětluje po svém. Především mě mrzí podpora a nepodpora elementů COL a COLGROUP (mohu posloužit užitečným odkazem http://www.sovavsiti.cz/c01291.html . Vlastně jediný prohlížeč, který tuhle užitečnou vlastnost podporuje do mrtě, je kupodivu jinak proklínaný Internet Explorer).
Tomáš Tintěra
Profil *
re: TooFew: display:block udělá ve FF i v Opeře celkem divný věci. Obsahy všech buněk v řádku se dají do té první. V IE se nic nezmění. Z toho příkladu jem to vyhodil, neb je i tak dost složitý.
Tomáš Tintěra
Profil *
Re Plaváček: Díky za linky.
* Z Pixiho článku přímo vyplývá, že TR může mít okraj. Ale jinak je čánek zajímavý.
> Cituji: V tomto modelu může být každý rámeček kolem každé strany každé buňky definován na více místech - ve všech prvcích, které se na dané hraně stýkají (buňka, řádek, skupina řádků, sloupec, skupina sloupců i tabulka samotná)

* V článku na Sově v síti se orámování prvků tabulky neprobírá.
Pixiho knížku mám. ale ne právě u sebe. Zkontroluji později.

Zatím mi z toho stále vyplývá, že rámeček kolem řádku tabulky prostě IE neumí či nepodporuje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0