Autor Zpráva
Jisp
Profil *
Můj formulář má mnoho textových políček input type="text", kterým předepisuji styly, a jedno políčko input type="button", kde si styl výslovně nepřeji a potřebuji, aby se tlačítko zobrazilo v původní (nestylované) podobě. Styl pro input nelze rozlišit (input [type="button"]{...} nefunguje v IE) a prvek button použít nechci, protože hodlám skriptem měnit název tlačítka).<BR>
Lze předepsaný styl u zmíněného prvku nějak vypnout?).<BR>
Pokud ne, jak předepsat styl pro tlačítko, aby vypadalo jako nestylované (tedy jak zjistit defaultní nastavení CSS prohlížeče pro tento prvek)?
tiso
Profil
nastav tým textovým inputom triedu (class) a naštýluj len tie cez input.trieda{}
Jisp
Profil *
To je samozřejmě možné (na to bych se neptal), ale buď musím class dopsat jako atribut všem (mnoha!) prvkům nebo ho musím přidělit JavaScriptem v nějakém podmínkovém cyklu. Obojí způsobí nepříjemný nárůst kódu. Skutečně to nejde jinak?
BaTeCzKo
Profil
Jisp
Napadlo mně, co to třeba udělat takhle?

STYL:
#div input {styl pro nastylované inputy}

HTML:
<form action="neco.php" method="post">

<div id="div">
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
<input type="text"><br>
</div>

<!-- tento input by neměl být nastylovaný -->
<input type="text">

</form>

tiso
Profil
Jisp
Ide - musíš skrátka odlíšiť tie prvky.. Či cez class pri každom prvku alebo cez kaskádu (ala BaTeCzKo) je jedno... Niektoré vlastnosti totiž neviem ako by si nastavoval na default hodnoty, potom by stačilo pridať triedu iba tomu jednému prvku ktorý nechceš oštýlovať...
Jisp
Profil *
BaTeCzKo
Není to sice úplně dokonalé (promiň), ale je to dost dobré řešení (v řádkovém uspořádání samozřejmě div nahradí span). Děkuji!
Jisp
Profil *
tiso
Jak jsem již napsal, řešení BaTeCzKo je dost dobré. Ale když to již zmiňuješ, velmi by mě zajímalo, jak by se dalo zjistit defaultní stylování různých prvků jednotlivými webovými prohlížeči. Třeba zmíněné originální formulářové tlačítko: dá se zjistit barva pozadí D6D3CE; horní a levý okraj je 2px barva bílá, ale dolní a pravý má proužek 1px s barvou 424142 a 1px s barvou 848284. Momentálně mě nenapadá, jak bych to styloval. Ostatně vůbec netuším, zda to prohlížeč předepisuje stylem nebo nějak jinak.
tiso
Profil
Jisp
Konkrétne tlačítka (ďalej napríklad posuvníky) záležia na nastaveniach operačného systému a browsera, takže je vhodné ich nemeniť (keď sa niekomu v x programoch zobrazujú tlačítka rovnako a ty mu ich na stránke preštýluješ tak ich vôbec nemusí nájsť)... Takže tie farby čo si napísal platia pre Tvoj operačný systém, stačí zmeniť nastavenia OS a už to pravda nebude...
DJ Miky
Profil
Jisp
Moc jsem to nepochopil - jak zjistit systémovou barvu? http://www.jakpsatweb.cz/archiv/barvy-systemove.html
Bubák
Profil
A co "barva" transparent?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0