Autor Zpráva
petr_1
Profil *
Ahoj,
myslíte že je možné horizontálně vycentrovat prvek s vlastností position:absolute tak, aby neutekly jeho krajní části v případě, že se obrazovka zúží na šířku menší než šířka prvku?
tiso
Profil
Nepoužívaj poziciovanie na tvorbu layoutu... Od čoho je float/clear?
petr_1
Profil *
Tím bych se připravil o dost výhod plynoucích z posiciování, např. pro seo, zobrazování důležitých věcí před méně důležitými atd.
habendorf
Profil
petr_1: nepovídej...
petr_1
Profil *
habendorf: nemyslím že je vhodné zasílat ironické příspěvky tohoto typu, nota bene když dotyčný nedokáže poradit ...
Dero
Profil
habendorf: nemyslím že je vhodné zasílat ironické příspěvky tohoto typu, nota bene když dotyčný nedokáže poradit ...

Habendorf si sice kousl, ale nediv se - předhodil jsi mu slušnou flákotu, cituji:

Tím bych se připravil o dost výhod plynoucích z posiciování, např. pro seo, zobrazování důležitých věcí před méně důležitými atd.

Nic takového Ti plovoucí layouty neberou. Stačí se to naučil. Proto pozor na ten striktní tón.
petr_1
Profil *
Ok, tak např. následující situace: vizuelně nahoře hlavička, pod ní levý sloupec, pak střední, pak pravý. Uvnitř středního <h1>. Požadavek zápisu: okamžitě po <body> následuje <h1>. Pokud tohoto dosáhneš pomocí plovoucích layoutů, rád se poučím.
Dero
Profil
petr_1: Když dosáhnu, co za to? Jakou revanž můžeš nabídnout? (nemluvím prosím o penězích či jiných majetných statcích)

Teď stranou, že taková struktura dokumentu se v praxi nepoužívá. Ani vyhledávače ji AFAIK nebonifikují. Postižení uživatelé budou taky pravděpodobně překvapení. Prostě tohle stranou. Když to zprovozním v IE6, Firefoxu 1.5 a Opeře 9 bez použití absolutního pozicování tak, aby to nebylo závislé ani na vertikálních rozměrech prvků (což je ta nevýhoda, proč se nepoužívá absolutní pozicování), co z toho?
petr_1
Profil *
řekni si :-)
habendorf
Profil
Hlavička je od toho hlavička, aby byla nahoře. Jinak já třeba dávám h1 právě do hlavičky.
Co se týče sloupců, ty můžeš napsat v jakém pořadí potřebuješ, abs. pozicování k tomu rozhodně netřeba.
Dero
Profil
petr_1: Navrhni. Žádná motivace = žádná snaha z mé strany o divoké kousky. :o)
habendorf
Profil
Co je v té hlavičce, jak má vypadat? Napadá mě hned více řešení, ale zíleží na tom...
petr_1
Profil *
Dero: Těžko motivovat někoho, koho vůbec neznám. Ale stejně bys to neuměl, protože kdybys to uměl, tak bys ... No dobře no, trapnej pokus :-)

habendorf: V hlavičce může být cokoli, stejně tak ve všech sloupcích. Prostě jde o layout, kde nahoře mám obdélník např. 700x200px, pod ním zarovnané sloupce 200,500,200, v každé části libovolný obsah. To celé vycentrované na stránce, pořadí zápisu např. <body><h1></h1><div stredni-sloupec><div pravy-sloupec><div levy-sloupec><div hlavicka>, možnost prohazování sloupců je samozřejmá. Ale stejně bys to neuměl, protože kdybys ... :-)))
habendorf
Profil
Pořád se ti snažím říct, že na obsahu té hlavičky záleží. Je rozdíl, jestli je tam jen obrázek nebo třeba menu a přihlašovací form. Buď sem dáš link na grafiku, nebo z toho nic nebude.
petr_1
Profil *
habendorf: b) je správně - jsou tam odkazy, pole pro přihlášení, zkrátka plnohodnotný div.
tiso
Profil
petr_1 - mám dojem že Ti uniká zmysel štruktúry layoutu a významu hlavičky... Inak si neviem vysvetliť prečo nadpis h1 chceš dať do stredného stĺpca a nie do hlavičky... IMHO zle navrhnutý layout...
petr_1
Profil *
1) vzhled webu a jeho "seo kvalita" jsou dvě různé věci - hlavička musí být vidět nahoře, ale nebudu ji cpát robotu před oči

2) přání klienta
tiso
Profil
1. tak daj <h1> pred <html>... To mi príde rovnako logické ako to čo požaduješ...
2. klienta pošli niekam...
habendorf
Profil
Taky jsem to musel dělat kvůli klientovi. Ale nedělal jsem si s tím takový trable jako ty, udělal jsem plovoucí layout, nahoře si nechal místo a hlavičku tam poslal přes abs. pozici.
http://www.1-webdesign.cz/projects/yachtbooker/
tiso
Profil
habendorf - WTF? Sorry za nadávku ale iné ma pri tom layoute nenapadlo...
habendorf
Profil
tiso: Nechápu. Klient chtěl pořadí levý, střed, pravý, patička, hlavička. Tak jsem to udělal. Co se ti nelíbí?
habendorf
Profil
A nakonec to dopadlo takhle http://www.yachtbooker.com/ , ale v tom už nejedu :o)
tiso
Profil
habendorf - zvláštne požiadavky... Kde si na takého klienta narazil? Hlavička je proste hlavička, nech si klient hovorí čo chce...
Ten výsledok - super :-) Super SEO :-))

Ešte doplním: to WTF bolo na tú hlavičku s H1 na konci, na nič iné, aby sme sa rozumeli...
habendorf
Profil
tiso: Hele, tohle já dávno neřeším. Když bude chtít oranžový text na fialovém podkladě, má ho mít. Ale - podívej se na obsah levého menu, to jsou ty výrazy, které jim přivádějí návštěvníky. (samozřejmě na té konečné stránce)
tiso
Profil
habendorf
Hlavne tie skvelé odkazy: http://www.yachtbooker.com/yachtcharters/Links/Dedicated%20Web%20Sites /Yachtcharter%20Karibik.html

To ich neučili ako sa robia názvy súborov a adresárov? :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0