Autor Zpráva
Knopi
Profil
Nemám na vybranou, musím použít jeden z těchto dvou hacků: chtěl bych se zeptat, který z nich je lepší použít, nebo spíše, který je méně proti css pravidlůmm, i když to může být šumafuk.

_width: 100%; /* hack jen pro IE/Win, všechny verze */

html>body #column { width: 200px; } /* styl pro všechny prohlížeče mimo IE/Win, ale pro IE/Mac ano */
Plaváček
Profil
Použít můžete obojí, nicméně s ohledem na to, že dodnes nevíme, co na nás vývojáři IE přichystali v nové verzi, bych spíše doporučil podmíněné komentáře http://www.mraveniste.org/weblog/2006/03/16-msie-komentare.html. Podle toho, co se mi doneslo, je téměř jisté, že i IE 7 je bude podporovat. Každý CSS hack je totiž ošemetný.
Knopi
Profil
Plaváček: Díky moc za zajímavý článek, abych řekl pravdu tak o podmíněných komentářích jsem ještě neslyšel a docela mě to teď zaujalo.
Krystýna
Profil *
Takže jestli jsem to dobře pochopila, tak vlastně nemusím do css vkládat hacky pro IE, ale stačí když si udělám ještě jeden styl podmíněný tím komentářem <!--[if lte IE 6]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style-msie.css" />
<![endif]--> a tam můžu psát do aleluja normálně a bude se to vstahovat pouze na IE! Chápu to dobře?
Plaváček
Profil
Ano, přesně tak. Prostě vše, co je třeba díky chybám IE nadefinovat jinak, nadefinuješ v separátním stylu.
Krystýna
Profil *
Ještě bych dodala, že v článku a konec konců trošku jste to nastínil i vy se píše, že IE7 bude zřejmě zbaveno někdterých z mnoha chyb ve vykreslování. Takže bude lepší v tom podmíněném komentáři, že to bude do verze 6?

<!--[if lte IE 6]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style-msie.css" />
<![endif]-->

nebo je to jedno a můžu tam dát

<!--[if IE]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style-msie.css" />
<![endif]-->

Děkuju taky moc ještě za poslední radu...
Plaváček
Profil
No, to je otázka, která bude zodpovězena, až vyleze ven finální verze IE 7. Zatím, pokud nepotřebujete odlišovat jednotlivé verze IE (jako že to nutné není), měl by postačit druhý zápis.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0