Autor Zpráva
Ivet004
Profil
Ahojky,
mám takový menší problém, který se mi stává docela často a nevím jak ho řešit. Je docela možné, že se tu už řešil, ale já ho nenašla, tak se dyžtak omlouvám.

Mám obalový div, který nemá určenou výšku (kvůli neurčité délce obsahu) a nastavím mu nějaké pozadí. Potom mám uvnitř samozřejmě pár vnořených divů na obsah atd.
Ale v těch vnořených divech se NEvykresluje pozadí z toho obalového divu. Vykresluje se jenom, když obalovému divu určím výšku, jenže to nemůžu použít, jelikož každá sekce má pochopitelně jinak dlouhý obsah. Potřebovala bych, aby bylo pozadí všude za obsahem a spolu s ním se i zvětšovalo, chápete jak to myslím...?

Proto se ptám, jak to řešíte vy? Díky moc.
simka00
Profil
tento problém řeším vložením prázdného divu "clear" s šířkou 1px a vlastností clear: both na konec divu, který ohraničuje obsah. ten způsobí natáhnutí pozadí.
může to vypadat např. takto:

<div id="obsah">
... hlavička, menu, obsah atd...

<div class="clear"></div>
</div>


styl:

#obsah {
background: #fff url('pozadi.gif') repeat-y left top;
}
.clear { /* roztáhne pozadí až dolů */
width: 1px;
clear: both;
}
Ivet004
Profil
Díky moc za odpověď :) Já mám ale nějak složitou konstrukci, takže mi to trochu blbne, no nějak to asi vyřeším. Každopádně se mi to bude hodit i jinam :)
simka00
Profil
tak sem napiš zjednodušeně kód, pak ti můžeme snáze pomoci
Ivet004
Profil
Tak jsem napsala úplně nový kód, jelikož jsem se od toho už motala a použila ten hack - a funguje to!! :) Takže ještě jednou díky!
jozob
Profil
Ivet004
"a použila ten hack"
To nie je hack, to je obyčajná konštrukcia.
Ivet004
Profil
Tak ok, já vím že to je konstrukce, ale brala jsem to i jako hack...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0