Autor Zpráva
Knopi
Profil
Jak všichni víte, tak IE vykresluje zhruba o jeden stupeň větší písmo, než Mozilla...apod. Testoval jsem písmo, které bude všude stejné a přišel jsem na velkost 83%. Možná to víte, ale je opravdu všude stejné a tím pádem nemusím použít hack. Zkoušel jsem to se striktním doctype... Jestli se pletu, tak mě opravte prosím, nejsem odborník.

Příklad:

body {
font-size: 83%;
font-family: Tahoma, "Geneva CE", lucida, sans-serif;
line-height: 1.5;
}

Písmo je všude stejně velké...
Plaváček
Profil
Pletete se. Není všude stejné. Záleží totiž na dvou věcech - na tom, jakou výchozí velikost písma mám nastavenou ve svém prohlížeči a také na tom, jaké a jak velké písmo mám ve svém operačním systému. Jinými slovy - touto definicí způsobíte jenom to, že se písmo zobrazí menší, než si sám přeju. Lépe to vysvětlí tento článek http://interval.cz/clanky/myslete-elasticky-s-css/
Knopi
Profil
Aha, tak zas díky moc za zajímavý článek. Vůbec jsem netušil kolik problému to v začátcích bude. To je každý den něco, webdesign je ale věda... :-)
habendorf
Profil
Ono to záleží na ještě více věcech, než píše Plaváček. Např. na renderovacím módu.
Jak všichni víte, tak IE vykresluje zhruba o jeden stupeň větší písmo, než Mozilla totiž platí v quirku, ve standardu nikoliv.
Knopi
Profil
Tak ještě bych dodal, že jsem tedy použil pro MSIE font-size: x-small; a pro zbytek prohlížečů font-size: small;, jak se psalo v odborném článku na Intervalu.cz. Vypadá to opravdu skvěle všude. Jen ještě mám takový dotaz. U nadpisů, nebo při použítí písma, které je velké např. font-size: 150%;, tak jsou minimální rozdíly například v IE a Firefoxu. Kdy Firefox vykreslý písmo o nějaký ten minimální kousíček menší, ale u malého písma je to naprosto v pořádku. Je to opravdu, ale detail a mému náročnému oku to ani moc nevadí. Ale přeci se jen ptám pro úplnou dokonalost, dá se to také řešit? Zkoušel jsem třeba přidat pouze pro ostatní prohlížeče o 1% větší písmo, jenže tímto zase poskočí více o ten kousíček Firefox, takže je to pak obráceně...
WanTo
Profil
Já jsem vždycky používal font-size: 0.75em; (přibližně 10pt) a všude stejné.
Bobulka bambulka
Profil *
Co je to renderovací mód?
habendorf
Profil
Bobulka bambulka: http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na WanTo:
Jednotky em u velikostí písma se v Exploreru zvětšují/zmenšují mnohem více, než by měly.

Reaguji na habendorfa:
IE vykresluje zhruba o jeden stupeň větší písmo, než Mozilla -- totiž platí v quirku, ve standardu nikoliv
A když je v quirku i Mozilla?
habendorf
Profil
A když je v quirku i Mozilla?
Nevím, nepoužívám.

Myslel jsem to tak, že pokud jede vše ve standardu, je to OK. Pokud jede IE v quirku a zbytek ve standardu, je tam ten jeden stupeň rozdíl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0