Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, prosím Vás jak je možné, že mě prohlížeče Firefox a
Mozilla nedají text jako ostatní prohlížeče doprostřed (<th>Malá štěňátka</th>)? Jak je to možné? Na stránce se mi ten text zarovná vlevo. Automaticky by se přeci měl zobrazit nastřed a tučně. Tučně se alespoň vykrelil...

<table>
<thead>
<tr>
<th>Malá štěňátka</th>
</tr>
</thead>
...
</table>
Anonymní
Profil *
proc "by se mel automaticky"? protoze dalsi majoritni browsery (nejspis opera a ie) to tak udelaji? to je zalezitost prohlizece, jak to odlisi... nastav si pozadovany vzhled <th> v CSS ne...
Knopi
Profil
Anonymní: Ne, protože tato značka je tu od pravěku a tyto známé a používané prohlížeče by to měli určitě také zvládnout.

Však já si tu tabulku styluju, ale když je proto specielní značka, tak co bych se namáhal. Navíc otázka zněla poněkud jinak. Proč na to tyto dva prohlížeče neragujou? :-)
Anonymní
Profil *
proste asi maji jine vychozi CSS.
Knopi
Profil
Anonymní: Jako promiň, ale proč odpovídáš, když seš chytrej jak radio? To je pěknej nesmysl, protože th se zapisuje do html...
Timy
Profil
Knopi
No mně to Firefox centruje....

Anonymní
proc "by se mel automaticky"? protoze dalsi majoritni browsery (nejspis opera a ie) to tak udelaji?
Třeba centrování je i součástí specifikace
habendorf
Profil
Knopi: Jako promiň, ale proč odpovídáš, když seš chytrej jak radio?

Já bych se být tebou trochu krotil ve výrazivu. On ti tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=30 679 taky nikdo nenadával, a přitom jsi byl úplně mimo mísu.
Bubák
Profil
Centruje, vyzkoušej tento HTML kód:

<table width="200" border="2">
<tr><th>Nadpis</tr>
<tr><td>Pokus</tr>
</table>

Tohle je z CSS Firefoxu (tam, kde je instalovaný Firefox\res\html.css):
td {
display: table-cell;
vertical-align: inherit;
text-align: inherit;
padding: 1px;
}

th {
display: table-cell;
vertical-align: inherit;
font-weight: bold;
padding: 1px;
}
Knopi
Profil
habendorf: Já se omlouvám, nemyslel jsem to tak. Promiňte, ale já jsem se alespoň snažil. Odpovídat typem a dvakrát: "prostě to tak je", nevím snad příště radši mávnu rukou. Nadávka vypadá trošku jinak...

Timy: Už jsem na to přišel, Mozilla a Firefox mi to šoupne do leva, když mám v hlavičce zápis xhtml a když to zapíšu normálně jako html, tak je to v pořádku na středu. Tak teď opravdu nevím proč...
Timy
Profil
Knopi
No mi to centruje jak v quirku tak ve standardu, nemůžu si pomoci :-)
Knopi
Profil
Timy: Možná mám chybu v tom zápisu:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?><!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="cs">

Když zapíšu klasicky <html>, tak je to všude dobrý na středu...
nightfish
Profil
jinak kdo by se tím chtěl zabývat, tak doporučuju

c:\program files\mozilla firefox\res\html.css (quirk.css)
(samozřejmě cestu si patřičně upravte podle vlastního systému)

to jsou výchozí stylopisy pro zobrazení stránek (samozřejmě jenom pro firefox)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0