Autor Zpráva
MHav
Profil
Ahoj,
Prosím o radu. Mám absolutne pozicovaný DIV 0 0, width: 1024; height: 100px; Chtěl jsem se vyhnout užití tabulky. Lze nějak pomocí CSS provést, aby byl text - jmno a příjmení zarovnáno doleva, 1em od kraje a na výšku uprostřed a adresa (3 řádky - menší písmo) zarovnána doprava , taky 1em od pravého kraje a na střed???
Díky za pomoc.
venca12
Profil
pokud to ma byt vertikalne uprostred v tom divu s vyskou 100px, tak by jsi mohl pouzit, neco jako tohle:


<div style="height:100px;">

<div style="position:absolute; top:45px;">
text vertikalne ve stredu toho vetsiho divu
</div>

</div>



pokud ma byt ten div ve vertikalnim stredu stranky, asi bych pouzil


<div style="position:absolute; top:50%;">
text uprostred stranky
</div>


pokud se ma drzet permanentne uprostred okna, tak muzes pouzit position:fixed, pro ff a operu a nejakou jeho nahradu pro ie.
MHav
Profil
venca12
Děkuji, jen nevím jestli to zcela řeší já v tom jednom obdelníku chci mít něco vlevo a něco vpravo, takto je to v tabulce, ale zdá se mi to zbytečné když dělám ten pozicovaný DIV.
Pokus zarovnani
Teprve se to učím a toto se mě nedaří...
venca12
Profil
Jj, já vám rozumím, řešil bych to asi takhle Pokus zarovnani 2, asi to neni nejcistsi reseni protoze pri zmene velikosti pisma to nebudete mit pekne centrovane, ale pismo se bude zvetsovat dolu. Pokud nekoho napadne neco lepsi (vertikalni centrovani) urcite vam prispeje, hodne stesti :)


<style>


#hlavniDiv {
position:relative;
height:100px;

background-color:#FF0000;

}

#jmeno {
position:absolute;

top:30px;
padding-left:5px;
}

#adresa {
position:absolute;

right:0px;
top:15px;
text-align:right;
padding-right:5px;
}

</style>

<div id="hlavniDiv">

<div id="jmeno">
Jaroslav Kořínek
</div>

<div id="adresa">
Bělohorská 138<br />
169 00 Praha 6<br />
Mobil: +420 608 535 056
</div>

</div>
MHav
Profil
venca12
Děkuji za pomoc, myslím, že by to mohlo takto jít, vyzkouším, uvidím co to udělá s těmi většími písmy.
Plaváček
Profil
Možná pomůže tento návod http://www.malenek.cz/cs/clanky/webdesign/vertikalni-a-horizontalni-ce ntrovani
Anonymní
Profil *
Ahoj, použil jsem něco z návodů, ale ještě mám asi něco neošetřeno, prosím o radu kohosi kdo bude vědět, při změně velikosti okna popř. písma se mě horní baner jakoby začne schovávat pod spodní. Zde ukázka
Anonymní
Profil *
Ten Anonymní jsem byl já , zapoměl jsem se přihlásit...
MHav
Profil
MHav
venca12
Profil
je to tim, ze mas nastaveno u #pravy, vlastnost top na 12%, takze kdyz mas okno vysoke 100px, tak je top v prepoctu na pixely 12px, kdyz je to okno vysoke 200px, tak je to 24px a pod. proste 12% z celkove vysky okna

lepsi bude, kdyz nastavis tomu pravymu divu vysku na 100% a margin-top:200px (treba 200px, nevim jak chces ten horni div vysoky) a hornimu divu height:200px;, tak se ti nebude menit pozice dolniho okraje horniho divu :)

btw. on ti ten dolni neprekryva horni, horni se proste zmensuje
venca12
Profil
jo a u toho divu pravy vypnout position absolute, i kdyz, kdyz nad tim tak premyslim, tak povypinej position absolute vsude a budes to mit jednodussi
MHav
Profil
venca12
Děkuji za trpělivost se mnou, po odstranění absoilute se to nějak zcela rozpadlo každý okno jinde. Horní baner jsem spojil přes position relative a float let u leve části ale ty 2 okna pod tímto nemohu nějak dostat k té horní části.
Chtěl jsem se nějak vyvarovat zadávat pevnou výšku, nevím jestli lze když bude měnit velikost písma aby se přímo úměrně měnilůa i velikost podkladu - toho okna - aby se to nerozjíždělo, nevím jak se to dělá normálně ale když kdosi hůř vidí a má nastavenu velikost písma větší tak at se to nerozpadá. nějakým způsobem ty tři plochy zkombinovat nahoře vlevo a vpravo ....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0