Autor Zpráva
modrosyr
Profil *
svuj problem s frame / print jsem zatim nevyresil, takze hledam jinou cestu.

mam stranku HTML, nastylovanou pro obrazovku i pro tisk. lze nejak udelat, aby se pri kliku na urcenej odkaz otevrela ta sama HTML stranka, ale nastylovana pro tisk?

diky za pripadny rady.
DJ Miky
Profil
modrosyr
třeba <a href="stranka.php?styl=tisk"></a>

a pak v hlavičce:
<?php
if(isset($_GET['styl']) && $_GET['styl']=='tisk') $styl='tisk';
else $styl='normal';
echo '<link rel="stylesheet" type="text/css" href="'.$styl.'.css" />';
?>

Načte to buď styl tisk.css (pokud je předán parametr ?styl=tisk) nebo normal.css.
modrosyr
Profil *
aj! stranka je staticka ...
Marek_1435
Profil *
Což takhle do hlavičky zapsat styl pro tisk i jako alternativní styl pro obrazovku a pro jeho zobrazení použít nějaký javascript pro přepnutí stylopisu? Bude to závislé na javascriptu a při kliknutí na přepínací odkaz se ale neotevře nová stránka, ale překreslí se stávající, ale lepší řešení mě v této situaci nenapadá.

Ten javascript je potřeba někde najít, myslím, že alespoň ten, který jsem někde viděl já, nebyl úplně triviální.
PerToon
Profil
No já sem tohle taky řešil a nakonec sem to javascriptově nevyřešil a použil sem něco jako navrhuje DJ Miky.
habendorf
Profil
Tohle jde udělat javascriptem a je to velmi jednoduché. Jenom si hraješ s disabled u stylu (true/false).
Bubák
Profil
aby se pri kliku na urcenej odkaz otevrela ta sama HTML stranka, ale nastylovana pro tisk?

<a href="#" target="_top">Tisková verze</a>
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tisk.html
Co nechceš, aby se tisklo (navigace...), tomu nastavíš v CSS media=print display: none;

Nastylování pro tisk uděláš pomocí tiskového CSS, pokud ti nebude vadit, že po klepnutí na odkaz "Tisková vezre" neuvidíš náhled. Funkci "Náhled tisku" v prohlížeči samozřejmě jde bez problémů použít.
habendorf
Profil
po klepnutí na odkaz "Tisková vezre" neuvidíš náhled

Ale to je to, o co mu jde :o)
Tiskový css už má hotový, jde mu o to jak je přepínat.
modrosyr
Profil *
vypada to, ze jedinej zpusob, jak prepnout mezi dvema stylama na staticky strance je pomoci JS ...
Bubák
Profil
modrosyr
vypada to, ze jedinej zpusob, jak prepnout mezi dvema stylama na staticky strance je pomoci JS ...
Pokud jde o přepnutí, u kterého se nemusí lézt do menu prohlížeče (Opera, FF), tak ano.
thingwath
Profil
Já tedy nevím, ale funkce náhledu před tiskem je přímo součástí mého prohlížeče.
modrosyr
Profil *
Já tedy nevím, ale funkce náhledu před tiskem je přímo součástí mého prohlížeče. ... meho taky, neboj ;), ale ja jsem na zacatku uvozoval, ze tenhle zpusob je pro muj pripad nepruchozi, kvuli problemu s framem ...
Bubák
Profil
Já tedy nevím, ale funkce náhledu před tiskem je přímo součástí mého prohlížeče
I kdyby ne, tak tisknout se dá i bez náhledů. Myslím si, že většina lidí ani neví, že jejich prohlížeč náhled umí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0