Autor Zpráva
Martin
Profil *
ahoj,
mam problem....
Potřebuji aby se mi odkazy, které by měli být pod sebou podtrhly třeba do 150px od začátku odkazu....
<div id="menu">
<a href="aktulne.php">:: aktuálně</a>
</div>

#menu {
position: absolute;
top:0px;
left:0px;
font-size:1em !important;
width:200px;
}
SuE
Profil
napadá mě jen display:block;border-bottom: blabla ; width:150px
ale to by ten text nesměl být nikdy delší :-(
anebo tu šířku dát v em ale to bys musel vyzkoušet, co tam pasuje
Yuhů
Profil
jedině border bottom nějakému blokovému prvku, přijde mi to jako dobré řešení. Případně maličkou šoupnout textem relativní pozicí dolů, aby to lépe sedlo.

Klasické podtržení totiž pasuje jenom pod nějaký skutečný text, jinde se nevykreslí.

Jediné alternativní řešení, které mě napadá, je napráskat za ten odkaz v hojném počtu pevné mezery a celý ten oddíl oseknout zprava pomocí width a overflow: hidden. Trochu šílenství.
Honza Hučín
Profil
Tak to já bych měl návrh. Sice je to taky trochu prasárna, ale funkční.

Využil bych toho, že když se nějakému prvku zadá CSS vlastnost position:absolute bez souřadnic, prvek zůstane tam, kde je, ale vyjme se z toku dokumentu. Tedy to, co je za ním, ho normálně přepisuje.

Takže si vytvořím prvek z mnoha pevných mezer (kolik přesně, to záleží na požadované délce čáry) a nastavím mu tuhle vlastnost a přidám podtržení. Budou to tedy podtržené mezery, přes které se bude přepisovat požadovaný text.

<p>
<span class="podtrzitko">
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbs p;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbs p;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
</span>
Podtržený text.
</p>

a stylopis:
.podtrzitko {position:absolute;text-decoration:underline}
SuE
Profil
mno, to už by bylo skoro lepší hodit to jako průhledný gif s čarou na pozadí :-)
Honza Hučín
Profil
Ad SuE: Anebo jen čáru 1x150 jako gif pozicovaný na pozadí vlevo dolů.
Radek
Profil *
Taky bych to řešil orámováním dole. Aby to neposkakovalo, tak si pohrát s margem a paddingem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0