Autor Zpráva
Robin2
Profil
Zdravím všechny,

bude to možná teoretická otázka do praktické diskuse, ale diskusi týkající se teorie CSS jsem nenašel.

K věci, někdz nastane situace, kde je možné nějakou konstrukci udělat přes CSS, ale pokud by se použila tabulka, tak je toto řešení 1) jednodušší 2) méně kódu 3) snadnější pro následnou údržbu.

Děláte všechno čistě v CSS nebo tam kde to dává smysl používáte tabulku? A kde je ta hranice?

Díky za reakce.
habendorf
Profil
Tabulky jsou určeny na zobrazování tabulkových dat a na to je používám.
Robin2
Profil
Jo to beru, to je jasne a o tom nema smysl diskutovat.

Me jde spis o to, ze nekdy je moznost, jak udelat neco jednoduseji a s mensi dat. velikosti v tabulce nez ciste v css. Kdyz neco udelam v tabulce na 10kb a v CSS na 20kb tak je to na zvazeni jestli se drzet cisteho CSS nebo to udelat jednoduseji v tabulce.
koudi
Profil
Datový objem je jen jedna složka - taky sou věci jako sémantika, přístupnost apod. Zkus nadhodit konkrétní případ, pak o tom můžem diskutovat.
Nicméně do tabulky prostě patří tabulková data - od toho tu sou.
habendorf
Profil
Robin2: No nemyslím že by se našlo mnoho příkladů, kdy to věčné td td td ... vyjde datově kratší. Nicméně vím o jedné situaci, kdy je tabulka (jednobuňková) opravdu jediným naprosto spolehlivým řešením.
Cody
Profil
Robin2 Jde o to co děláš, ale rozhiodně bych se vyhnul designu přes tabulky. Např. u nás ve firmě se i menší věci co se obyčejně řeší tabulkou dělají přes css (nafloatovaný divy).
Robin2
Profil
Menší datový objem kódu způsobí, že SE zaindexují větší část stránky. Je epší mít zaindexovanou větší část webu, než menší ale s hřejivým pocitem, že jsem nepoužil ani jednu tabulku :)

Nevím, moje weby jsou čistě v CSS ale někdy mi to přijde jako nelogické rigidní lpění na zažitých názorech.
Robin2
Profil
Robin2 Jde o to co děláš, ale rozhiodně bych se vyhnul designu přes tabulky. Např. u nás ve firmě se i menší věci co se obyčejně řeší tabulkou dělají přes css (nafloatovaný divy).

Však ja nemluvím o tablukovém layoutu ale obecně o využítí tabulky pro některé konstrukce. Hlavně pro ty, které jde tabulkou udělat jednodušeji a přehledněji a s menší dat. velikostí.
MZF
Profil
Robin2

Osobně mi přijde vhodnější udělat ceník nebo jídelní lístek za pomoci tabulek, než to složitě skládat z CSS.

Asi záleží na každém, co si vybere a co má zažité.
habendorf
Profil
Osobně mi přijde vhodnější udělat ceník nebo jídelní lístek za pomoci tabulek za daleko lepší, než to složitě skládat z CSS.

Ale o tom mluvím. Ceník i jídelní lístek (což je vlastně taky ceník) lze jednoznačně považovat za tabulková data a tabulka jako forma zobrazení dat je zcela na místě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0