Autor Zpráva
Mayer
Profil *
Trošku jsem testoval s podmíněnými komentáři a chci se zeptat

[]<!--[if IE]>[/b]<blink rel="stylesheet" type="text/css" href="msie.css" media="screen"><![endif]--> - FUNGUJE BEZ PROBLÉMŮ A NAČTE STYL PRO VŠECHNY MSIE TY POUŽÍVANÉ 5, 5.5, 6

<!--[if lte IE 6]>...<![endif]--> - FUNGUJE BEZ PROBLÉMŮ A NAČTE STYL PRO VŠECHNY MSIE TY POUŽÍVANÉ 5, 5.5, 6, PŘIČEMŽ if lte IE 6 ZNAMENÁ, ŽE SE STYL ZOBRAZÍ (pro menší msie a rovno IE 6). Jenže příšel jsem na to, že takto zapsaný styl se zobrazí pouze pokud bude směřovaný na IE6!!!

Odbočka a ten problém: <!--[if lte IE 5]>...<![endif]-->, například tento styl pouze pro IE 5 a menší jsem testoval se nezobrazí jako u IE 6 a měl by se zobrazit pouze pro IE5 a menší...nezobrazí se, ale měl by!

Co to znamená? Já nevím proč to takhle pro IE 5 nefunguje. Trochu se bojím, protože IE 7 to už třeba umět nebude a já nevím jestli to mám zapsat, tak nebo onak <!--[if IE]> (pro všechny, takže možná i MSIE 7), nebo takto <!--[if lte IE 6]> (pouze 6 a dolů) - CO KDYŽ TATO VERZE NEBUDE FUNGOVAT PRO 7 msie, TO BY BYLA KATASTROFA, JÁ TOTIŽ TAKTO STRÁNKY ZAPISUJI A JEJICH DOST, PAK TO HEZKY PŘEPISOVAT, HA...
Knopi
Profil
Je to tím, že webdeveloperský balík s více verzí MSIE na jednom operačním systému. Vrací se vždy aktuálně instalovaná verze v systému, proto pokud je instalovaná verze 6, tak to nejde pro MSIE 5 případně i pro MSIE 5.5...
jozob
Profil
Kedysi dávno som riešil rovnaký problém. Vysvetlenie ma napadlo hneď po tom, ako sa pri písaní adresy v IE5 automaticky dopĺňali adresy, ktoré som zadával v IE6. To znamená, že na jednom systéme tieto prehliadače využívajú rovnaké zdroje. Knopi to napísal presne. A potvrdiť sa to dá jednoducho -- help -> about. Tam sa nachádza verzia browseru. Na toto asi vývojári z MS nemysleli.
quinux
Profil
Mayer
IE 7 bude umět podmíněné komentáře tak jako doposud. Alespoň to tvrdí MS.
gyoja
Profil
S IE7 jsem od ccs _hacků přešel na podmíněné komentáře a řeším ten sám problém co Mayer.

Knopi k tomu napsal:
Je to tím, že webdeveloperský balík s více verzí MSIE na jednom operačním systému. Vrací se vždy aktuálně instalovaná verze v systému, proto pokud je instalovaná verze 6, tak to nejde pro MSIE 5 případně i pro MSIE 5.5... - Webdeveloperský balík mám, zkoušel jsem ho, mohu potvrdit.

Knopiho vysvětlení mi však koliduje s nástroji na http://browsershots.org/, kde problém s ignorováním <!--[if lte IE 5]>...<![endif]--> přetrvává.

Vyvstává mi otázka je problém v něčem jiném než výše zmíněném webdev. balíku nebo ho na http://browsershots.org/ také používají?

Hledám řešení, protože dle Google Analytics mi celkem často někdo chodí s IE 5 a prozatím tyto uživatele nechci ignorovat.
Dero
Profil
Vyvstává mi otázka je problém v něčem jiném než výše zmíněném webdev. balíku nebo ho na http://browsershots.org/ také používají?

S velkou pravděpodobností používají taky stand-alone verzi. Bylo by neekonomické kvůli IE5 vyčleňovat samostatnou (reálnou či virtuální) mašinu.

IE5 nemá s podmíněnými komentáři problém.
gyoja
Profil
Takže nezbývá než sehnat někoho, kdo má implicitně nastavenou tu vykopávku IE5? Či existuje ještě nějaké jiné řešení?
Joker
Profil
Takže nezbývá než sehnat někoho, kdo má implicitně nastavenou tu vykopávku IE5? Či existuje ještě nějaké jiné řešení?
Mohlo by to jít nastavit někde v registry...
anebo by šlo ty ostatní stylopisy vymazat, otestovat v IE5 a potom je tam zase vrátit, dyť o co jde, pokud vím, že se v IE5 stejně nepoužijí.

Btw. má vůbec smysl psát zvláštní styl pro IE5? Když odstřihnu IE5 a starší od stylů úplně, dohromady to dá nějaké 1% návštěvníků co uvidí stránku v textovém formátu.
habendorf
Profil
Btw. má vůbec smysl psát zvláštní styl pro IE5?

Ne, nemá. Ani náhodou.
gyoja
Profil
Díky za rady. Rozhodnuto. IE5 je pro mě mrtvý.
Railbot
Profil
gyoja
Díky za rady. Rozhodnuto. IE5 je pro mě mrtvý.
Záleží na daném webu. Pro běžné weby a menší projekty je IE 5 zbytečnost, takže tvoje rozhodnutí je správné. Ale například pro homepage portálů, kam za měsíc chodí v IE 5/5.5 kolem 20ti tisíc uživatelů, to je jinak.

To jen aby nedošlo k mylnému závěru, že IE 5 nebo IE 5.5 dnes už nikdo nepoužívá.
Joker
Profil
Railbot
Nebo ještě může mít mezi návštěvníky toho konkrétního webu neobvykle vysoké zastoupení. Já například znám web, kde má Opera podíl 12-15% z poměrně vysoké návštěvnosti (přitom ten web se Opery vůbec netýká), zatímco celkově v TOPlistu má asi 4,5%.

Každopádně bych udělal nějaký "řez kompatibility" a vykašlal se na optimalizaci pro prohlížeče, které mají na webu mizivé zastoupení. Když se třeba 1% návštěvníků stránka zobrazí bez stylů (ale zobrazí a bude čitelná), podle mě to není zas takový problém.
gyoja
Profil
Abych uvedl konkrétní čísla. Vyjel jsem si statistiku z Google Analytics a za rok 2006 a 2007 dohromady mi přišlo na stránky uživatelů pětkových verzí IE(5.0, 5.01, 5.5) 5,56%.
Je toto procento ještě optimalizacehodné? Co myslíte?
EDIT: Jen pro srovnání. V jiných oblastech se pro čtyřprocentní skupiny poslední dobou optimalizuje hodně.
Dero
Profil
gyoja: Je. Doporučím shodit IE do quirk mode (google kdyžtak pomůže) a potom se můžeš víceméně spolehnout, že stránky bude zobrazovat IE5 až IE7 téměř identicky.
gyoja
Profil
Díky za radu a jak se shazují vím.
Dero
Profil
gyoja: Já jen pro jistotu. :o) Snad to půjde. Měj se.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0