Autor Zpráva
mjkl
Profil *
mám pozadí o velikosti 500*500* takové pomalé stínování a nevím jak ho roztáhnout přes celé okno prohlížeče?? víte jak to myslím aby se to neopakovalo (repeat NE), ale roztáhlo. díky moc
Casero
Profil
mjkl
to myslím nejde
Knopi
Profil
background: black url('../images/background.jpg') repeat-y;

nebo repeat-x, podle toho po jaké ose chceš natahovat pozadí...
Casero
Profil
Knopi
ale o psla že to chce bez opakování!!!
Knopi
Profil
Casero: Blbě jsem četl... :-)
Knopi
Profil
Já myslím, že to jde, ale zdeformuješ si ten obrázek jestli to nevadí! Nebo, a tak to dělám já. Pokud máš ten stín zhruba jako čtverec, tak to rozděl na tři části (horní, střed, dolní) a pak už to jen zapsat do kódu. Přičemž prostředek se bude natahovat na ose y. V tom prvku, v které chceš mít ten stín tak vlastně horní část toho stínu s okrajema bude připláclá nahoře a ta dolní také a prosředek bude na té ose y podle obsahu. Jenže ty máš 500px zhruba, ale to je jedno. Například definičním seznamem:

dl {
background: url('../images/middle.gif') repeat-y top;
width: 100%;
}

dt {
background: url('../images/up.gif') no-repeat left top;
padding: 20px;
color: black;
font-size: 180%;
}

dd {
background: url('../images/down.gif') no-repeat left bottom;
padding: 20px;
color: black;
}

html:
<dl> - přostředek stínu, který se bude natahovat
<dt>text...zde bude na pozadí horní stín</dt>
<dd>text...zde bude dolní stín, ale nesmíš použít více položek</dd>
</dl>

Udělej si to třeba do divů, můžeš to udělat úplně po svém. Na takovém principu to funguje. Podle fantazie. Například takhle se to hodilo mě na stránku a nepotřeboval jsem jedinou nesémantickou značku... Tyto sice chceš z jediného kusu, ale opravdu by se ti to zdeformovalo, což by mě osobně vadilo. Tohle je podle mě nejlepší řešení.
Gappa
Profil
Něco jako tohle? :)

http://www.cssplay.co.uk/layouts/background.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0