Autor Zpráva
Vojta Z.
Profil *
Potreboval bych poradit, jak pomoci css zvyraznit odkaz po kliknuti, tak aby se mi po nacteni prislusne stranky zmenil -treba na velka pismena. Pr.: odkaz1 - odkaz2 - ODKAZ3 - odkaz4.
Dekuji
Plaváček
Profil
CSS kód

li.big {
text-transform: uppercase;
}

HTML kód

<ul>
<li><a href="#">Odkaz1</a></li>
<li><a href="#">Odkaz2</a></li>
<li class="big"><a href="#">ODKAZ3</a></li>
<li><a href="#">Odkaz1</a></li>
</ul>
dr.beny
Profil *
mam problém se změnou odkazu při najetí myší. Když do stylopisu napíšu to, co tam má bejt a pak udělam ten odkaz, tak to fachá, až na jeden detail: jak je ten odkaz: <a class="bla bla" href="bla bla">BLA BLA</a> tak to tučný velký BLA BLA se mi normálně zobrazí na tom obrázku, kterej tam má bejt... obrázek se mi zobrazí a po najetí se mění, ale přes ten obrázek je ten nápis.. jak to mam udělat, aby tam ten nápis nebyl?
dr.beny
Profil *
ještě předem děkuji
habendorf
Profil
1) prostě tam ten text BLA BLA nedávej, má-li být odkazem obrázek, má tam být ten obrázek
2) příště si založ svoje téma, s tímto to nesouvisí
Leo
Profil
"1) prostě tam ten text BLA BLA nedávej, má-li být odkazem obrázek, má tam být ten obrázek"

Ze by dr.beny myslel background-image, ktery v html kodu neni? :-) Leo
habendorf
Profil
Stejně nějak nechápu, proč by tam dával to bla bla když to tam nechce. Asi jsem hloupej.
Leo
Profil
Protoze textove prohlizece, ctecky, nebo varianty s vypnutymi obrazky. Leo
dr.beny
Profil *
´tak za 1) to s timhle tématem souvisí. a za 2) musí tam bejt nějakej text, jinak to nebude fachat.. zkus si udě+lat odkaz bez tohohle textu. ve stylopisu mam normálně background-image, ale v tom odkazu se to prostě bez toho BLA BLA napsat nedá
habendorf
Profil
1) ne, je to na jiné téma
2) to tam vážně místo toho bla bla nejde dát &nbsp; ?
centi
Profil
dr.beny
Da sa to aj bez akehokolvek textu (aj bez &nbsp;), ale lepsie to bude takto:
<a href=""><span class="hidden">bla bla bla</span></a>

linku nastylujes tak ako mas teraz (bg obrazok a pod.) a pridas do css este definiciu:
.hidden {
display: none;
}

Ty uvidis obrazok bez textu, a vyhladavace uvidia text bez obrazku... Teda kazdy bude spokojny :-)
dr.beny
Profil *
centi: dík
habendorf: asi 5x sem si přečet název toho téma, abych se UJISTIL a došel sem po několikanásobném přečtení k závěru, že to JE na toto téma
dr.beny
Profil *
hm... tak to pořád nefachá... žádná změna... furt se mi

habendorf: hele zkusim to &nbsp;
dr.beny
Profil *
habendorf: tak tohle fachá, ale má to jednu vadu: jak se prosimtě nastavuje, aby odkazy nebyly podtržený? je tam přes ten obrázek furt ta blbá čára :)
Acci
Profil
Nepodtržený odkazy se dělají v CSS taklhe:
a {text-decoration:none;}
dr.beny
Profil *
dík
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0