Autor Zpráva
začátečník
Profil *
Předem upozorňuji, že s css začínám, tak mě prosím neukamenujte ;-)
Jak mám dosáhnout toho, aby stranky, které jsem zatím uložila na svém počítači, vzaly na vědomí změnu v externím css souboru. Na stránkách Jak psát web jsem si přečetla, že některé starší prohlížeče mají tento problém a proto je lepší ladit css pomocí interního stylopisu, ale co mám dělat, když už ten externí soubor mám? Používám IE 6.0, ale externí stylopis se neprojevuje ani ve Firefoxu 1.0. Odkaz na ten externí soubor mám v hlavičce ve tvaru <link rel="stylesheet" type="text/css" href="pokus.css"> . Tak jsem z toho jelen a prosím o radu. Když použiju interní stylopis, tak to funguje. V tom externím souboru nemám nic moc, je to jen pokus, takže tam by snad chyba být neměla.
A:link {COLOR: #cc0000; TEXT-DECORATION: underline}
A:visited {COLOR: #cc0000; TEXT-DECORATION: underline}
A:active { COLOR: #0000a8; TEXT-DECORATION: underline}
A:hover { COLOR: #4d077a; TEXT-DECORATION: underline}
.nadpis1 {FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 120%; COLOR: #d20000; FONT-FAMILY: Verdana, Arial, sans-serif; TEXT-ALIGN: center}
Externí soubor se jmenuje pokus.css a je v hlavním adresáři stránek.
Prosím o pomoc.
habendorf
Profil
Zkusil bych při prohlížení stránky ctrl+F5
začátečník
Profil *
Nejde to.
habendorf
Profil
Tak smáznout cache?
začátečník
Profil *
Především díky za rychlou odpověď :-) Vím že je ext. soubor v cache, ale asi nevím jak se smaže. V IE v Nástrojích Odstranit soubory?
habendorf
Profil
Ano. Je css soubor ve stejném adresáři jako html soubor?
začátečník
Profil *
Css je ve stejném adresáři jako html, zkoušela jsem i css v adresáři css (samozřejmě s úpravou odkazu na ext. soubor), zkoušela jsem css smazat a vytvořit nový s jiným jménem a nefunguje to.
habendorf
Profil
Docházejí mi nápady. Po každé změně v css ho musíš uložit a aktualizovat stránku, ale to asi děláš.
Nezbyl ti v html souboru nějaký zbytek interního stylopisu, který to přetlouká?
Co znamená že to nefunguje? Stránka je úplně bez stylu?
začátečník
Profil *
Ukládám a aktualizuju. Na stránce mám zatím jen odkazy a na zkoušku nadpis a kousek textu. Odkazy jsou klasicky modré, navštívené fialové a nadpis je jako obyčejný text - takže nefunguje nic z css. Asi zkusím udělat jinou stránku na zkoušku, ještě jednodušší, co to bude dělat. Ale vzpomínám si, že to určitou dobu fungovalo, i změny po aktualizaci, potom se mně jednou zaseknul počítač při psaní té stránky, musela jsem restartovat a asi od té doby to nefunguje. Ale zdrojový soubor html není porušený nebo změněný tak, že bych o tom nevěděla, tak opravdu nevím. (to se mně ale podařila krásná věta - schválně ji nechávám ;-)
habendorf
Profil
Tak fakt nevím. Asi poslední možnost je dát to někam na web a hodit sem link, ať se na to můžeme podívat.
začátečník
Profil *
Ještě se na to znovu podívám a když tak bych to zítra zkusila. Moc děkuju.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0