Autor Zpráva
Kaligula
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat co znamená tohle. Tímhle vyřadím IE, takže je to pouze pro prohlížeče Mozilla, Opera, FF...atd. Pokud vím tak auto znamená u height, že se #main bude chovat podle přirozené výšky obsahu. Ale proč je to pouze pro Gecko?

body>#main {
height: auto;
}
WanTo
Profil
Kvůli zápisu s >. Ten znamená, že se bude styl vztahovat na element s ID main, jehož rodičem je prvek typu body.
Kaligula
Profil *
Ale mě by zajímalo proč je to pro Gecko. height: auto;, IE to asi zřejmě umí, nebo nevím.
Petra
Profil
Asi nejpravděpodobnější vysvětlení je, že někde v tom CSS někde předtím najdeš #main{height:??px} a zřejmě i #main{min-height:??px}. První zápis znamená, že #main bude nějak vysoký. To v IE dopadne tak, že #main se zobrazí tak vysoký, jak je zadáno, nebo vyšší, pokud je více obsahu. V Gecku to dapadne tak, že #main bude veliký vždy jen tak, jako je zadáno, bez ohledu na délku obsahu. Pokud chceš v Gecku docílit stejného chování, jako má heght v IE, použiješ min-height - element bude minimálně tak vysoký jak je zadáno, jinak podle délky obsahu. Vlastnost min-height IE neumí, Gecko ale umí obě a proto je potřeba to pevné nastavení výšky zase vyrušit - tj. nastavit ji na auto jen pro Gecko.
Kaligula
Profil *
Díky Petro. :-) :-) :-)
Kaligula
Profil *
Konkrétně v tom kódu co jsem studoval, tak bylo nastaveno pro "#main" min-height: 100%; height: 100%; a pokud vím, tak vlastnost height MSIE používá špatně a shodou okolností stejně jako by měl používat vlastnost min-height. Když tedy v MSIE nastavím boxu 200px ve vlastnosti height, například v podmíněném komentáři, bude se chovat stejně, jako ostatní prohlížeče s vlastností min-height. Takže není to tam zbytečně?
habendorf
Profil
Není.
Kaligula
Profil *
Já si nemůžu pomoct a pořád jsem na vážkách. height: auto je přeci výcozí hodnota, takže to mi to není stále jasný.
jozob
Profil
Kaligula
Skrátka pre IE určíš nejakú hodnotu a pre Gecko (nielen Gecko) ju vrátiš späť.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0