Autor Zpráva
Kaligula
Profil *
Nastavil jsem levému sloupci Matrojošku, takže obsah se všude krásně vevnitř odsadil o 20px z každé strany jak jsem to zadal. (obsahem myslím holý text...)

Poté jsem udělal ve sloupci seznam <ul> a tomu nastavil width: 100%;, takže se natáhl a matrjoška držela a také seznam odsadila o požadovaných 20px! Problém nastal když jsem seznamu nastavil border: 10px;, Matrjoka jako by tam nebyla! Rámeček se vykreslý v Gecko jako plus a vyteče mi z matrjošky. Přitom je zvláštní, že IE je vpořádku, protože ho vykreslý dovnitř. Jde to nějak vyřešit? Mě se líbí těch 100% a hackovat se mi nechce. Já myslel, že Matrjoška to zvládne...
habendorf
Profil
Asi by sis měl přečíst něco o boxmodelech. Gecko prostě nepočítá padding a border do šířky elementu. Takže tvoje celková šířka ul je 100% + 2*10px
Kaligula
Profil *
habendorf: Ale já jsem četl, jenže jsem myslel, že matrjoška to vyřeší...
Kaligula
Profil *
Napsal jsem to blbě, ale chápu to. IE to počítá dovnitř a Gecko to pořítá ven, jenže jsem myslel, že když je to ul 100% v nadřazeném prvku, tak že se to vypočítá dobře.
Nox_lbc
Profil
Gecko to počítá dobře, IE špatně ;-) ... radši použij podtržítkový hack nebo * ... než matrjošku teda ;-)
Plaváček
Profil
Nox_lbc


Gecko to počítá dobře, IE špatně

Oba to počítají správně, jenom každý jinak. Matrjoška je mnohem lepší řešení než podtržítko. Připadně využij podmíněné komentáře.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0