Autor Zpráva
koxxa
Profil *
zdravim webmasteři

můj problém spočívá v umístění obrázku (pozadí) na spodek sloupce.
zdoj. kód mám v css. vlevo je sloupec s obsahem, vpravo sloupec pro odkazy apod.
obsah levého slupce s textem je delší než obsah pravého sloupce s odkazy.
tudíž, když umístím do pravého sloupce na pozadí obrázek, zobrazí se tam, kde končí odkazy. jé ovšem potřebuji, aby končil úplně dole, zároveň se slupcem s textem.
zkusil jsem zvláštní možnost, zaplnit sloupec tagy <br />... abych prodloužil sloupec. to se mi ale zdá patřičně neprofesionální a nevalidní.

css kód je následující:

#panel {
float: right;
width: 200px;
text-align: left;
background: url(obr/pozadi.gif) no-repeat bottom left;
}

dekuji za brzke odpovedi ;)
Zahon
Profil
Mám velmi obdobný problém (lépe řečeno stejný), bohužel jsem zatím nenašel čas se v tom déle hrabat. (Stejně mě zatím nenapadlo jak to vyřešit...) Takže se připojuji k dotazu ;)
venca163
Profil
Jsou jen některá částečná řešení:

Vykašlat se na to, tak to dělám já...


zdroj: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-design-position.html
AlešD
Profil
Za sloupec s panel dej "čistič":

<hr class="cleaner" />

a do CSS něco takového:

.cleaner { clear: both; visibility: hidden;}

P.S.: naplnění sloupce tagy <br /> je validní, byť, jak zde bylo řečeno, neprofesionální.
koxxa
Profil *
bohužel 'čistič' má v mém případě stejnou moc, jako tag <br />.
nic se tedy nevyřešilo... :(
AlešD
Profil
Hoď sem link na tu stránku.

Těď jdu na pivo :-))), ale jak se zítra vrátím z robotárny pro svého vykořisťovatele/chlebodárce mrknu na to.
habendorf
Profil
Tohle je tady asi po miliontý. Dej to pozadí na obalující prvek.
koxxa
Profil *
na 'obalující prvek', v mém případě #ram jsem to už zkoušel aplikovat. nic se ale nezobrazilo, teď jsem zkusil dát na pozadí #ramu modrou barvu a ukazálo se, že obalující prvek nesahá až do konce, nýbrž kousek pod hlavičku. btw, patičku nemám, jestli to nemůže být i tím...
koxxa
Profil *
na 'obalující prvek', v mém případě #ram jsem to už zkoušel aplikovat. nic se ale nezobrazilo, teď jsem zkusil dát na pozadí #ramu modrou barvu a ukazálo se, že obalující prvek nesahá až do konce, nýbrž kousek pod hlavičku. btw, patičku nemám, jestli to nemůže být i tím...
habendorf
Profil
koxxa: Protože jsi opovrhnul cleanerem, jak ti radil AlešD.
koxxa
Profil
habendorf: o několik řádků výše píši o tom, že cleaner mi nepomohl... měl stejnou funkci jako tag <br />. prostě jen zalomil řádek, ale do konce to dotáhnout nedokázal :P
habendorf
Profil
Jak myslíš, ale bez něj to nepůjde.
koxxa
Profil
habendorf: no dobře, ale co bych měl dělat dál, když tam cleaner umístím?
habendorf
Profil
No úplně na konec #ram dej ten cleaner a #ramu nastav to pozadí, toť vše.
koxxa
Profil
hm :( bohuzel nepomohlo
koxxa
Profil
tak beru zpet, pomohlo to... ovsem jen v ie. opera i ff to neberou
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0