Autor Zpráva
Miloš
Profil *
Ahoj,

chtěl jsem vyzkoušet CSS pozicování a předělal si tak stránky z tabulek do CSS. Předtím jsem to měl jako jednu tabulku a tu jsem měl vycentrovanou na střed. Jak ale můžu vycentrovat divy?

Pak jsem taky měl kolem té jedné tabulky společný okraj. Teď mám původní buňky tabulky jako jednotlivé divy a nevím, jak jim dát společný okraj ...
ronnie
Profil
Muzes byt konkretnejsi? Napr. kdyz chces vycentrovat cely layout na stred tak pouzijes
width: 770px;
margin: 0 auto;
steelfist
Profil
udělej si jeden společný div (třeba <div id="main">), ve kterém budou ostatní divy a všechno ostatní.
no a pak už mu nastavíš vycentrování a hotovo
Honza Hučín
Profil
K vycentrování na střed si v tomto fóru najdi "horizontální centrování".
Miloš
Profil *
No, to jsem si našel. Způsob tam sice popsán je, jenže když já mám position: absolute;, tak se to vycentruje tím způsobem, že oddíl začíná od poloviny, nikoliv, že by jeho půlka byla na polovině :'-(

A když dám na začátek tag <div> s parametrem style="border: 1px;" a na konec </div>, tak se to stejně chová, jako by tam ostatní oddíly (divy) vůbec nebyly.
Miloš
Profil *
Právě jsem to centrování našel v zahraničním fóru. Stačí nastavit left: 50%; a margin-left: -xxx kde xxx je polovina šířky objektu. Pak už to nezačíná od poloviny.
steelfist
Profil
zadej divu nějakou šířku a pak nastav margin na 0(pro horní okraj - klidně si dosaď co chceš) auto (to je to formátování na střed) 0 (pro dolní okraj)

vypadá to asi takto:

#main {width: 780px; margin: 0 auto 0;}

Aby se to správně zobrazovalo i ve starších prohlížečích IE , tak je potřeba dodat :
text_align: center
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0