Autor Zpráva
swifter
Profil *
Mám taký problém z menu v IE. Mám menu, ktoré je 30px vysoké a potrebujem text vsadiť do toho menu ale aby bol vstrede. Vo všetkých prehliadačoch to ide len v IE nie.
tu je html
<div id="menu">
<ul>
<li><a href="odkaz" title="odkaz">odkaz</a></li>
<li><a href="odkaz" title="odkaz">odkaz</a></li>
<li><a href="odkaz" title="odkaz">odkaz</a></li>
<li><a href="odkaz" title="odkaz">odkaz</a></li>
<li><a href="odkaz" title="odkaz">odkaz</a></li>
</ul>
</div>
a tu css
#menu{height:30px; background-color:#932020;}
#menu li{margin-left:10px; padding:10px; display:inline; padding-bottom:5px;}
#menu ul{padding-top:5px; margin-left:0; padding-left:0; margin-bottom:0;}

a je tu ešte jedna vec a to, že keď dám ul li menu zobraziť inline tak sa mi nezobrazuje bulett menu. lebo chcel by som aby vedľa každej položky bola dorážka, ktorú by som zmenil za obrázok.
swifter
Profil *
to nikto nevie co z tym? :(
Plaváček
Profil
Zkus si projít zdrojáky zde, určitě tam nalezneš odpověď.

http://css.maxdesign.com.au/listamatic/

Jinak nechápu, co má být ve středu. Vertikálně nebo horizontálně? Nebo jak? Zkus své otázky formulovat přesněji.
swifter
Profil *
no je menu odkaz odkaz odkaz a tabulka kde su ma 30px a text len nejakch 12 a ten text chcem aby bol vertikalne vstrede tej tabulky menu.
Gappa
Profil
Jestli to menu má bejt 30px vysoké, pak teda nevim, jak se do něj mají ty všechny odkazy vejít :-)

Předpokládám, že to menu bude horizontální, když používáš display:inline. Spíš než tohle bych použil float:left, kdy si jednotlivé <li> zachovají display:block a dá se jim nastavit jak šířka, tak výška.

EDIT: v display:inline se odrážky nezobrazují, je to normální (myslim :-)
swifter
Profil *
ked pouzijem float left tak sa mi neukaze ten bulet v ie iba vo firefoxe a opere.
Gappa
Profil
Tak ho vypni všude a "dodej" ho tam v podobě background-image, to bude fungovat všude (snad :)
Bubák
Profil
Gappa
bych použil float:left, kdy si jednotlivé <li> zachovají display:block
Nejen to, floatované prvky jsou automaticky blokové, tedy i ty, co byly inline.
Příklad:
a {float: left; width: 10em; height: 1em}

swifter
ked pouzijem float left tak sa mi neukaze ten bulet v ie iba vo firefoxe a opere.
Prosím, vyjadřuj se jasněji a používej diatritiku a hlavně interpunkci. Takhle si to musím 4x přečíst, abych pochopil, co píšeš.
Druhá věc, různé prohlížeče ti to různě zobrazily, to se stává. Ale není mi jasné, jak chceš, aby se menu zobrazilo. Teprve pak budeme vědět, co s tím.
Bubák
Profil
http://teststranek.kvalitne.cz/menu-odrazkove-2/
Rozměry a barvičky si změň podle sebe.

Nechce se mi věřit, že by na odkaze, která ti dal Plaváček, nebylo něco lepšího, než to, co jsem zplácal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0