Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, ve Firefoxu - vylétává mi text z položky při zvětšení písma dolů, při zmenšení písma zase povyjede trochu výše. Potřebuji mít pevně danou výšku položky li. Kód vypadá asi takto:

#menu li a {
display: block;
height: 50px;
line-height: 50px; /* vystredi text v polozce */
color: white;
text-decoration: underline;
overflow: hidden;
}

Je to celkem složité to vyřešit a upřímně mě nic nenapadá, jak zabránit, aby ve FF text nevylétavál. Mám tam overflow: hidden;, takže alespoň se text pak neplete na webu a zaleze. Například MSIE se chová velmi dobře a text je při zvětšení, nebo zmenšení stále vystředěný (svisle). Normálně bych to řešil paddingem, ale potřebuji pevnou výšku. Děkuji
Nox_lbc
Profil
tak proč nezadáš výšku odkazu v relativnějších jednotkách než pixely ? Postačí EM ...
Knopi
Profil
Nox_lbc: Protože jednotky EM se chovají téměř totožně jako padding - při zvětšení písma či zmenšení se změní i velikost položky a já ji potřebuji pevnou - proto volím pixely!

Ještě upřesním můj problém, který je spíše estetický. Potřeboval bych, aby text při zvětšení, zmenšení v prohlížeči Firefox zůstal stále svisle vystředěný a uchovala se výška položky. Jak jsem uvedl příklad, tak položka je pevná, ale ve Firefoxu se text chová jako autíčko, při zmenšení povyjede nahoru a při zětšení jezdí dolů. V MSIE je vše v pořádku a text je při zvětšeni, zmenšení stále ve středu a jen se zvětšuje, nebo zmenšuje. Možná to řešit nejde, nevím...
Bubák
Profil
Řešení pro moderní prohlížeče:
<style>
menu, menu li {
margin: 0;
padding: 0;
list-style-type: none;
}
a {
display: table-cell;
vertical-align: middle;
text-align: center;
width: 150px;
height: 50px;
background: silver;
border: 1px solid red;
}
</style>
<menu>
<li><a href="pokus.html">Lolem</a>
<li><a href="pokus.html">Ipsum</a>
<li><a href="pokus.html">Dolor sit</a>
</menu>

Abys odlišil IE od moderních prohlížečů, můžeš použít třeba podmíněné komentáře.
Knopi
Profil
Bubák: Díky, dobrej nápad udělat z položky buňku tabulky. :-) Jen se tam udělá zas jiná chybička. Při extrémním zvětšení písma se zvětší pevná výška položky a nepomůže ani nastavení pro (li a)
overflow: hidden;, jakoby overflow nefungoval zezhora ani zezdola, ze stran funguje, tak jsem doplnil white-space: nowrap; a text se nebude aspoň zalamovat. Natáhne se to, ale opravdu při extrémním zvětšení, což není zase tak strašný. Díky moc a tady jsem ti za to udělal Bubáka. :-)

Bubák
Profil
Díky, dobrej nápad udělat z položky buňku tabulky
To jsem poprvé vyčetl u Yuhuůa, www.jakpsatweb.cz/css/css-vertikalni-centrovani.html

Díky moc a tady jsem ti za to udělal Bubáka. :-)
Ať ti to dobře jde, tak ti posílám pracovního ducha.
Knopi
Profil
Bubák: Pěkný :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0