Autor Zpráva
Hugoman
Profil *
Nazdar vsetci, mam problem napoziciovat 2 stlpce, uplna banalita, ale ja som do css duty, neviem vyuzivat dokonale tie vlastnosti... proste problem je nasledovny:

Mam len 2 Stlpce, Lavy, tam by mali byt linky a ine somariny, nechcem ho mat absolutne poziciovany je to nepristupne, preto ze nad oboma stlpcami je este jeden flash (grafika + menu). Lavy a pravy stlpec v samostatnych divoch floatnute logicky jeden nalavo a jeden napravo. Hlavny problem nastava ak je ten pravy stlpec o nieco dlhsi ( co samozrejme bude dlhsi ako lavy kde bude len male mnozstvo linkov, prip. obrazok). Vsetko je to vycentrovane na stred a vnorene v kontajneri. Neviem ako to spravit tak aby ten pravy stlpec pri vacsom objeme, t.j. vzdy :) NEzasahoval do laveho :(:(:(....

Pomozte prosim...
Casero
Profil
Hugoman
ten druhej nefloatuj, a on si sám sedne vedle levýho
Hugoman
Profil *
hm nejede to, je v tom problem, ze on si tam sadne, ale ja nechcem aby sa DOSLOVA OMOTAVAL okolo laveho spodkom :), chcme aby ten spodok isiel stale vpravo a lavy stlpec nech je pod nim prazdno...
Hugoman
Profil *
ahh, ok mam to, vo mne bol problem :D, som mal nastavene na pravom velku sirku som si to vsimol teraz jak som to zmensil to klape ! :) dikes Casero
venca163
Profil
Hugoman
nastav tomu pravému sloupci margin-left: hodnota;
Hugoman
Profil *
No pocujte nastal dalsi problem tymto osadenim, v IE funguje vsetko ako ma, ale v mozille sa to sere...

Lavy sloupec mi vyskoci z hlavneho divu vycentrovaneho na stred a je zarovnany (lavy div) k lavej hrane stranky, tymto rozhadze cely layout... :(, neviete co je s tym? zrejme mam zle nastavene centrovanie Hlavneho divu, musi tam byt nejaky trik ako to spravne vycentrovat pre oba prohlizece...
Casero
Profil
Hugoman
no, protože v ff to funguje správně flota ->dává absolutní pozici...zkus tomu nějkja nastavit nadřazenej div
Hugoman
Profil *
;) fakci, po probleme, ked som ten tupy flash uzavrel do div-u a teraz tie dva spoden stlpce floatnute nalavo a anapravo...

Diki all
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0