Autor Zpráva
Kabuto5
Profil *
Asi to někdy použilo hodně málo lidí, tak nevim, jestli mi někdo dokáže poradit, ale použil sem následující vlastnosti:
-moz-opacity: 0.x; opacity: 0.x; -khtml-opacity: 0.x; filter: alpha(opacity=x, style=0)
abych docílil průhlednosti prvku v co nejvíce prohlížečích (zprůhlednil pozadí pod textem), ale když zprůhlednim jeden prvek, zprůhlední se i všechno nad nim (takže čitelnost textu se zhorší). V Exploreru se mi tomu podařilo zabránit pomocí {position: relative} u textu, ale ve Firefoxu a možná dalších prohlížečích se to zprůhledňuje pořád všechno, nevíte náhodou někdo, jak to udělat všude?
šufánek
Profil
Pošli sem link jak to vypadá - hlavně nechápu co přesně myslíš tim "nad nim".

Jestli správně chápu tvůj problém, tak podobném případě záleží v jakým pořadí jsou prvky napsány v kódu, případně jaký mají z-index. Tím se vyjasní co je "nad" a co "pod".
Bubák
Profil
Tento týden jsem to řešil, napadlo mě něco originálního, jak na to. A zas tak geniální to není. Jde o to že používám vnořené pozice.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=33 619 - hover efekt

Mírně upravený kód:

<style>
body {background: aqua url(pozadi.png); font-family: sans-serif;}
a {text-decoration: none; display: block; height: 1.5em; width: 150px; position: relative; position: relative; }
span {display: block; height: 100%; width: 100%; position: absolute; top: 0; left: 0 }
span.text {display: block; color: black }
span.pozadi {background: red; ; filter: opacity=10}
a:hover span.pozadi {opacity: 0.2; filter: alpha(opacity=20); -moz-opacity: 0.2; -khtml-opacity: 0.2;}
</style>
<a href="odkaz.html"><span class="pozadi">&nbsp;</span><span class="text">Text odkazu</span></a>

Myslím, že to není přesně to, co potřebuješ, ale předpokládám, že princip je z kódu jasný.

Otestováno v Opeře, MSIE, Firefoxu, na Konqueror dojde řada večer.
Kabuto5
Profil *
Dík, {position: absolute} sice použít nemužu, ale s relative to funguje taky. To sem zkoušel u textu, ale dát relativní pozici i tomu pozadí, to mě nenapadlo :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0