Autor Zpráva
t
Profil *
Zdravim,
mam problem s validaci.

protoze mam menu tvorene pomoci css kde se pri najeti meni obrazek pozadi a zadny dalsi text tam neni, pridal jsem tam jeste text s tridou ktera je neviditelna . To proto aby byl web pristupny i pokud nepouzivam styly. Ale kdyz to projedu validatorem tak on nechce vzit div uvnitr <a> </a> .... jak to delate vi?

priklad rekne vic...

<a href="?id=technologie" id="a4"><div class="odkaz_pda">technologie</div>

.odkaz_pda {

visibility: hidden;

}





ale validator XHTML 1.1 to nevezme >

Error Line 20 column 59: document type does not allow element "div" here; missing one of "button", "map", "object", "ins", "del", "noscript" start-tag.

<li><a href="?id=technologie" id="a2"><div class="odkaz_pda">technologie</div>

The mentioned element is not allowed to appear in the context in which you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that are both allowed there and can contain the element mentioned. This might mean that you need a containing element, or possibly that you've forgotten to close a previous element.

One possible cause for this message is that you have attempted to put a block-level element (such as "<p>" or "<table>") inside an inline element (such as "<a>", "<span>", or "<font>").
jonge
Profil
Místo div dej span, pak to pojede.
t
Profil *
Super, to je presne ono !!! jak to bylo jednoduchy :)

DIKY MOC
t
Profil *
Tak jeste jeden dotaz ....

delate vubec menu ktery je jen pomoci zmeny pozadi obrazku?

Protoze ted jsem si to otestoval pres PDA a Opera mini a zjistil jsem ze on bere styly ale ne obrazky ,coz znamena ze se neukaze nic :( ..
ma cenu se vykaslat na obrazkovy menu bez zadneho textu ?

pripadne nejde neco jako alt u obrazku ? :)
Bubák
Profil
delate vubec menu ktery je jen pomoci zmeny pozadi obrazku?
Je to proti přístupnosti. Používá se imagereplacement, což je text je pod obrázkovým pozadím, ať už sz změnou obrázku, nebo bez ní.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0