Autor Zpráva
Marten
Profil
Nazdar, mate nekdo zkusenost s formatovanim divu pro tisk, kdyz je obsah delsi nez jedna strana? V IE to docela jde, tam to jen odstarnkuje treba v polovine radku, ale v Mozille se mi tiskne jen prvni strana.
Pouzival jsem ruzne kombinace pro position, overflow, height... a ja nevim co jeste, ale mozila mi proste neodstrankovala. Nevite co s tim?

/********************************************************************* *********/
/*to je pro zobrazeni v prohlizeci*/
/********************************************************************* *********/
DIV.BKGND
{
position: relative;
width: 100%; height: 88%;
background-color: #E2E2E2;
border-style: inset; border-width: 2px;
margin-top: 5px; padding-top: 5px;
overflow: auto;
}
/********************************************************************* *********/
/*Veze pro tisk*/
/********************************************************************* *********/
@media print
{
DIV.BKGND
{
position: absolute;
font-size: 8px;
width: 100%; height: auto;
background-color: white;
border-style: none;
margin-top: 5px; padding-top: 5px;
}
}
Leo
Profil
A proc tam mate position absolute? Chcete rict, ze kdyz na stranku date div bez position, a rozmeru a overflow, tak se nevytiskne cely? Leo
Marten
Profil
to se vytiskne, ale ja prave ten div pri normalnim zobrazeni omezuju na vysku, aby se mi neodroloval zbytek stranky pri vetsim mnozstvi zobrazenych dat. a pokud pro tisk nedam position: absolute, tak se to vytiskne uplne spatne.
Leo
Profil
Omezovani obsahu stranky na vysku a overflow neni nikdy moc dobry napad, co vam vadi na scrolovani? Myslite si, ze uzivatele to neumi? Leo
Marten
Profil
tady je zhruba nastineno co chci dosahnout:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC '-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN'>
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Titulek</title>
<style>
#Menu
{
width: 100%; height: auto;
background-color: #E2E2E2;
border-style: inset; border-width: 2px;
vertical-align: middle;
}
DIV.BKGND
{
width: 100%; height: 88%;
overflow: auto;
background-color: #E2E2E2;
border-style: inset; border-width: 2px;
margin-top: 5px; padding-top: 5px;
}
@media print
{
/*Pozadi aplikaci*/
DIV.BKGND
{
width: 100%; height: auto;
background-color: white;
border-style: none;
}
}
</style>

</head>
<BODY >

<DIV ID='Menu'>
Tady je nejake menu.
</DIV>

<DIV CLASS='BKGND'>
<?
for($i = 0; $i < 150; $i++){
echo "$i /********************************************************************* *********/<BR>";
}
?>
</DIV></body>
</html>

misto toho cyklu v php si muzete dat jakykoli text, tak, aby byl delsi nez jedna strana. U objektu 'menu' potrebuji, aby mi zustal na strance i po odrolovani dat zobrazenych v bloku 'BKGND'. ma to jeste spoustu jinych formatovani a souvislosti, ale s tema problem neni.
Marten
Profil
jedna se o zobrazovani dat pomoci ruznych php aplikaci a to menu je tam napric temi aplikacemi a slouzi k orientaci a prochazeni systemem. Tudiz neni zadouci, abych data odroloval i s menu.
Marten
Profil
dale se mi to zda prehlednejsi a jednodussi. Docela mne zarazilo, ze prave IE to nejak udela, kdezto Mozila ne. Ve smes mam opacne zkusenosti, co se tyce CSS vs. browser.
Yuhů
Profil
a funguje vůbec to
height: auto;
?

Zkusil bych tam natvrdo napsat třeba height: 2800px
a zkusit, jestli se to nevytiskne správně.
Pokud jo, tak víme, že je problém ta height.
Pokud ne, tak jdem dál tápat.
Marten
Profil
Vsem se omlouvam, za vami straveny cas nad timto problem. Uz jsem to objevil. ;-)
stacilo pro tisk vratit overflow z auto na defaultni visible a je vymalovano.
vysledny media print je potom:
@media print
{
DIV.BKGND
{
width: 100%;
background-color: white;
border-style: none;
overflow: visible;
}
}
Takze diky.
To Yuhů :
height: auto funguje. pouzivam to s uspechem i jinde
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0