Autor Zpráva
Gappa
Profil
Ahoj,

chci se zeptat, jestli (a případně jak) se dá odstranit tento border při kliknutí na odkaz?

Rád bych ho narhradil vlastním nastavením a v IE se to stále nechce poddat pomocí standardních postupů.

Opera - zde to nedělá, v pořádku
FF - pomocí zápisu "outline: none;" = vyřešeno
IE - zde pouze pomocí přímého zápisu do html nevalidního hidefocus="hidefocus" = takto opravdu ne, s vypnutými styly tragédie


Ptám se tedy, jestli to v IE jde nějak pomocí css.

Díky předem :)

EDIT: tak mě napadá, že pokuď bych tu část pro IE zakomentoval, aby byla jen pro IE, tak by to mělo být ok, protože situace, kdy by se stránka zobrazovala v IE bez stylů, je nepravděpodobná. Ostatně, nehodlám to uplatnit na všech odkazech, jde mi jenom o hlavní grafické menu, kde by tento :focus okraj tak nějak rušil :)

EDIT2: zakomentářování pro IE uvnitř tagů opravdu nefunguje :)
venca12
Profil
Člověče, nic nevím o skrývání nějakého borderu, ale pokud budeš chtít obelstít validátor a přidat vlastnost pouze pro IE, můžeš k tomu použít javascript.


<a href="#" id="bezBorderu">ahoj</a>

<script type="text/javascript">
if(document.all) document.getElementById('bezBorderu').hideFocus=true;
</script>
habendorf
Profil
<a href="#" onfocus="if(this.blur)this.blur()">link</a> ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gappu:
pouze pomocí přímého zápisu do html nevalidního hidefocus="hidefocus"
Spíše pomocí samotného hidefocus. Klient požaduje validitu?

takto opravdu ne, s vypnutými styly tragédie
Tragédie? Až tak strašné to snad není.
V Exploreru ten rámeček pomocí CSS zrušit nejde, takže jakékoliv řešení bude stejně funkční i s vypnutými styly.


Reaguji na vencu12:
JavaScript je programovací jazyk, má podmínky, má zachytávání výjimek. Málokdy je potřeba hackovat. Proč podmiňuješ nastavení hideFocus podporou document.all? V současné době podporují document.all prakticky všichni a negativně vyhodnotí danou podmínku jen Mozilla. Navíc nastavení vlastnosti hideFocus nikdy nevyvolá chybu, takže je podmínění zbytečné.


Reaguji na habendorfa:
5001.? :-)
Gappa
Profil
Díky za reakce.

Pořešil jsem to jinak - tak, aby onen :focus rámeček zmizel, ale fungoval i :active stav v IE. Lehce jsem pozměnil řešení na css.interval.cz, kde jim blbne v IE :hover. Nejsem teď doma, abych mohl přiložit ten nekrátký css :) Je-li o něj tedy zájem.

Habendorf: Tímto sice skryji rámeček, ale příjdu o :active a ke všemu se tam nedostanu pomocí klávesnice.

Chamurappi: Nejde ani tak o validitu, jako o správnost, nicméně o té se s tebou diskutovat nebudu, padnul bych na papuli :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0