Autor Zpráva
Erik
Profil *
Jde nějak v mozzile upravit tučnost (weight: 900) podtržení? (decoration: underline) V IE je slabý, ale v mozzile se mi zdá podtržítko až příliš tučný.
mila
Profil
Místo podtržení použij spodní rámeček.
Knopi
Profil
Erik: Váš problém zřejmě tkví ve velikosti písma. Doporučuji tento zápis a tohoto problému se zbavíte. Pokud nechcete hackovat, tak je výborným řešením pro MSIE si vytvořit vlastní styl - podmíněný komentář.

body {
font-size: small;
_font-size: x-small; /* mensi písmo pro msie, aby bylo vsude stejne */
}

Jinak velikost linky u odkazů je trošku zajímavá věc. V podstatě každý prohlížeč je trošku odlišný. Při zvětšení písma se ve Firefoxu linka, když je písmo nastaveno na poměrně velkou hodnotu, i přesto zešíří o proti msie - s tím bohužel nenaděláte nic.
MZF
Profil
Knopi

Já jsem ten podmíněný komentář s x-small zkoušel, ale nešlape mi. Písmo je pak v IE daleko menší, než v Opeře nebo FF.

Jinak v klasickém CSS mám font-size: small;

Nějaká rada?
Erik
Profil *
Spodní rámeček je dobrý.
Knopi
Profil
MZF: Zapomněl jsem uvést, že musíte použít takový DOCTYPE, aby MSIE bylo v quirku (nestandartní režim) http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html a ostatní prohlížeče, nebo-li moderní prohlížeče (Firefox, Opera...) byly ve standartním režimu, pak bude písmo stejné a návštěvník bude ještě moci zvětšovací, či zmenšovací písmo v prohlížeči.

Erik: Spodní rámeček je dobrý.

To nedělejte, jestli si alespoň trochu ceníte svých návštěvníků. Nechte tam
text-decoration: underline;. Na začátku jsem si nevšiml, že Vám tam chybí text- je možné, že to bylo tím. Teď by neměli být žádné problémy.
Gappa
Profil
Spodní rámeček je sice dobrý, ale pokuď ho budeš chtít aplikovat třeba na h1, aby byl podtržen jenom text proměnné délky, tak jsi v loji, protože délka okrajů je ovlivněna délkou/šířkou elementu a jeho paddingem - zatímco text-decoration: underline je jen a pouze pod textem a nikdy jinde :)

Dá se sice někdy nahradit, ale není to to samé, že.

Jinak tloušťka text-decoration: underline je v IE vždy stejná, ať je font-weight: bold/normal, v Gecku je závislá na tučnosti. Opera tuším vykresluje vždy tenký.

Co se s tím dá udělat? Nevím, já bych s tím nedělal nic - a pokuď máš takto podtržený text na více řádků a písmena druhého řádku zasahují do podtržení toho prvního, je rada lehká - zvětši line-height :)
mila
Profil
Gappa
Spodní rámeček je sice dobrý, ale pokuď ho budeš chtít aplikovat třeba na h1, aby byl podtržen jenom text proměnné délky, tak jsi v loji, protože délka okrajů je ovlivněna délkou/šířkou elementu a jeho paddingem - zatímco text-decoration: underline je jen a pouze pod textem a nikdy jinde :)
Vycházím z toho, že by se měly podtrhávat jenom odkazy. A ty jsou normálně řádkový element.
Gappa
Profil
mila: to je sice pěkné, ale není to pravidlem ani zákonem :)
Knopi
Profil
Gappa: Určitě, ale tazatel se ptal na podtržení odkazu - a měnit ho za dolní rámeček není rozhodně dobré řešení. Rámečky se používají třeba na menu. Své využití si na stránkách určitě najdou, ale místo podtržení (text-decoration: underline;) tedy rozhodně ne.
stribny
Profil
Koupi: Nerikam rozhodne ano, ale tvrzeni "rozhodne ne" je lehce prehnane, vlastnost border se pro tyto ucely pouziva casto..
Knopi
Profil
stribny:

Jistě, však já to nevyvracím, ale nevidím jediný rozumný důvod proč zaměňovat výchozí hodnotu odkazu (text-decoration: underline;), za spodní rámeček. Asi takto by to vypadalo:

a {
text-decoration: none;
border-bottom: 1px solid black;
}

Nebudu říkat, že se to nepoužívá - já bych to nikdy nepoužil, v tom vázne veškerá logika css. Když máme vlastnost text-decoration, proč tam dávat border-bottom.
Venca
Profil
Knopi
vyčerpávající :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0