Autor Zpráva
wjenceslaw
Profil *
Neznáte někdo prosím CSS hack který uvidí POUZE Opera a zároveň jej validátor shledal validním?
Bubák
Profil
<style type="text/nesmysl">
body {
background: url(http://www.opera.com/img/newsplash/laptop.jpg);
}
</style>

Cokoliv, kromě type="text/css", spolkne to Opera a Konqueror. Styl uvnitř je pouze příklad, důležitý je atribut "type".
Chamurappi
Profil
Reaguji na wjenceslawa:
K čemu ti je validita?

Nedávno jsem kvůli jednomu článku testoval různé pokročilé selektory a našel jsem několik rozdílů mezi Mozillou a Operou. Tak třeba tento selektor:
  html:first-child menu { font-size: 120% }
Mám zběžně ověřeno, že jej vezme Opera minimálně od verze 7.52. Současná Mozilla ho ignoruje, Explorer 7 rovněž a starší Explorery :first-child neznají. Ale na tvém místě bych si na něj moc nezvykal. Je totiž možné, že ho vezme i Explorer 8, až bude.

Hacky jsou hnůj, nehledě na to, zda jsou či nejsou validní. Zkusils najít universální řešení? Ukážeš-li konkrétní problém, třeba ti zde někdo s hledáním pomůže.
wjenceslaw
Profil *
Reaguji na Bubáka: Díky za tenhle tip....ještě jsem o něm neslyšel a funguje bravůrně ;-)

Reaguji na Chamurappiho: Abych ti vysvětlil k čemu mi je validita? Mě osobně k ničemu....pokud se jedná o mě tak já na ni relativně kašlu, ale pokud děláš pro klienta, který chce e-shop a je to jen takový zelenáč, který si letmo něco přečetl o html a css a začne všechno vyžadovat validní, co mám potom podle tebe dělat? Vykašlat se na to? To by mi muselo asi přeskočit. Já hacky obvykle nepoužívám, ale když nedělám práci od začátku sám, dostanu ji "dodělat" po někom jiném, což je pro mne ještě složitější něž dělat vše od základů a navíc se mi jedno hloupé tlačítko začne posouvat z nepochopitelných důvodů o pět pixelů někam jinam a po pěti hodinách civění na dva řádky css..... uznej, že pokud nejsi nejmírnější povaha ve vesmíru, nebo nejlepší borec na css (mluvím o sobě) tak začneš hledat jinou cestu ;-) Hacky jsou hnůj ale když mi jednou za rok rupnou nervy tak je občas použiju. Univerználních řešení jsem zkoušel asi 20 (na víc jsem se nezmohl) a každé dělalo paseku někde jinde. Pomocí hacku, který zde napsal Bubák můžu uplatnit rčení, že se vlk nažral a koza zůstala celá. Klient má validní html i css a já jsem relativně spokojen.
BTW- díky za pojednání o first-child ... je dobré prohloubit si vědomosti ;-)

Díky
Bubák
Profil
Díky za tenhle tip....ještě jsem o něm neslyšel a funguje bravůrně ;-)
Mám to z téhle stránky ;-)
www.jakpsatweb.cz/css/css-prohlizece-hacky.html - část "Odlišení Mozilly od Opery"

Zajímavost:
často se jako hack uvádí "text/nonsense", našel jsem i "text/opera", ale funguje jakýkoliv nesmysl.
Marcus Flintus
Profil
ale jakýkoli nesmysl tam bude nevalidní, ne?
Bubák
Profil
Ne.
habendorf
Profil
ale jakýkoli nesmysl tam bude nevalidní, ne?

Můžeš tam napsat třeba "text/sla-nanynka-do-zeli" , nicméně rozhodně bych to nepoužíval. Pár desítek webů už jsem stvořil a nikdy jsem nic takového nepotřeboval.
wjenceslaw
Profil *
Tak až někdy borci uvidíte text/wjenceslaw tak to je moje prace ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0