Autor Zpráva
RyAn
Profil *
Dělám web xhtml validní, ovšem narazil jsem na problém při použití <li></li>, jak jej mohu nahradit v CSS? Validátor píše: document type does not allow element "li" here. Zkoušel jsem použít list-style-type: disc; ale nějak mi to nefungovalo.
Dero
Profil
Element <li> se smí nacházet pouze v kontextu seznamu, tedy jednoho z prvků: <ul>, <ol> a <menu>.
RyAn
Profil *
Já bych ani nepořeboval to <li> či nějaký seznam, akorát nevím jak udělat nový řádek, třeba za použití <p> tam mám obrovskou mezeru a nevím jak se toho zbavit.
Dero
Profil
RyAn

V tom případě si nejdřív pořádně prostuduj http://www.jakpsatweb.cz/css/
ninja
Profil
Nechces si nejdrive precist neco o xHTML a seznamit se s tagy, nez zacnes neco psat (natoz validniho)?
Bubák
Profil
jak jej mohu nahradit v CSS?
V CSS nejde žádný tag nahradit, CSS určuje vzhled dokumentu.

V HTML nebo XHTML si uděláš "kostru" dokumentu - značky (tagy) vybíráš podle sémantiky, ne podle vzhledu
www.semantika.name/

V CSS si určíš, jak to bude vypadat, včetně všelijakých odsazení (mezer) a odrážek.

mám obrovskou mezeru a nevím jak se toho zbavit
Do CSS dáš:
* {margin: 0; padding: 0; }

Pak se zbavíš všech velkých mezer. Pokud někde budeš potřebovat větší odsazení, tak so ho nastyluješ.
bures
Profil
To p (odstavec) jde samozřejmě formátovat pomocí CSS. Změníš i tu mezeru. Jinak samozřejmě platí to, co radí Dero.
H13
Profil
ninja

Nechces si nejdrive precist neco o xHTML a seznamit se s tagy, nez zacnes neco psat (natoz validniho)?

Někdo se učí plavat tak, že se nechá hodit do vody, aniž by si o tom něco přečetl. Nakonoc dosáhne stejného cíle jako ten, který se na to připravil. Sice s mnohem větší námahou (v našem případě mnohahodinové zbytečné zkoušení a předělávání chybového kódu), ale jak říkám, každej má svou cestu :-)
Hooonza
Profil *
Já bych ani nepořeboval to <li> či nějaký seznam, akorát nevím jak udělat nový řádek, třeba za použití <p> tam mám obrovskou mezeru a nevím jak se toho zbavit.

A co <div></div> ? Nový řádek se taky dělá pomocí <br> ...
Gappa
Profil
A co <div></div> ? Nový řádek se taky dělá pomocí <br> ...

Tak tomu řikám rada nad zlato (tedy pokuď to nebylo myšleno ironicky :-)

Jediný správný způsob, jak dělat mezery mezi odstavci textu nebo bloky je jen a pouze margin.
<br> je řádkový zlom, používá se třeba v odstavci, když je třeba ukončit stávající řádek a začít na novém a nehodí se začít novým odstavcem.
H13
Profil
Gappa
Jediný správný způsob...

Samozřejmě souhlasím, ale pokud chceš, aby se ti stránka dobře zobrazovala ve většině používaných prohlížečů, pak ti je v některých případech používání jediného správného způsobu na nic : - )
Bubák
Profil
je v některých případech používání jediného správného způsobu na nic
Ale ty případy jsou velice, ale opravdu velice ojedinělé. Nejzajímavější na tom je, že těch případů velice ubývá s přibývajícími znalostmi ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0