Autor Zpráva
izsak
Profil
Prístupné rozbalovacie menu vytvorené pomocou CSS a pseudo vlastnosti :hover môžu fungovať aj v IE vďaka HTC scriptu csshover.htc. Na stránky sa pridáva kódom:
body { behavior:url("csshover.htc"); }


Autorom skriptu je Peter Nederlof. Funkčnosť si môžete vyskúčať na http://www.bauchemia.sk/index1.html
Leo
Profil
Nemam rad htc, to uz si radeji do html dam externi js soubor, Leo
izsak
Profil
Samozrejme, da sa to spravit aj externym JS súborom. Stačí použiť JS kód v csshover.htc.
Fred
Profil
To je pěkně vyřešený, akorát s tím horizontálním menu se blbě pracuje při vypnutým js, musí se tam dávat ta stránka navíc, zkoušel jsem to tady http://paranoia.mysteria.cz/ s vertikálním, zkus si vypnout js a aktualizovat.
lukysy
Profil
Pěkný, ale já na takové ty vysouvací menu nejsem... Nějak mi to vadí...
Irmi
Profil
Izsak prosimte vysvetli mi tohle co uvadis na svych strankach .htc súbory je potrebné posielať s MIME typom text/x-component, pretože IE6 SP2 ich nemusí spracovať. Zatiaľ mi .htc súbory bežia v IE6 SP2 aj s MIME typom text/plain, ale je lepšie dodržať uvedený typ.
Irmi
Profil
Ja bych strasne chtel udelat vyskakovaci menu v CSS... ale vzdy mam problem s MSIE 6 tam to ne a ne naskocit.... uz jsem z toho zoufaly... uz se s tim trapim druhy den ale netusim kde delam chybu... uz sem snad zkusil vsechny postupu co byly dostupne na netu... jim to opravdu funguje, ale ja nevim kde delam chybu.... mam jen kaskadovy seznam pomoci <ul> a <li> ale generuju to z jednoho programku a ten mi tam nevklada elementy class ani id... poradte mi jak to udelat z cisteho seznamu bez elementu... nekde sem videl ze se da v css specifikovat ul > li > ul > li ale nevim co to znamenko ">" dela ani co to znamena
Acci
Profil
Rozbalovací menu čistě pomocí CSS v IE nepojede, protože podporuje hover pouze u odkazů
Irmi
Profil
Acci takze staci udelat z kazde polozky v seznamu prazdny odkaz? <a href=""> nebo <a href="#"> a melo by to jet i v IE?
Acci
Profil
Přečti si článek hierarchické dynamické menu v CSS od Pixyho a taky přístupná rozbalovací menu
izsak
Profil
Irmi
Bezpečnostná politika IE6 SP2 nemusí spracovať .htc s poslaným MIME typom text/plain. Mal by sa posielať s text/x-component.

Pokiaľ skúšaš menu na stránke, ktorá je načítavaná z disku, nemusí menu fungovať. Z neznámeho dôvodu mi menu nefunguje na úvodnej stránke, pokiaľ si ju zobrazujem z disku. Ale na stránkach v podpriečinkoch menu funguje (pri zobrazení v IE z disku)... Vôbec nechápem toto chovanie - skúšal som aj premiestniť .htc súbor, ak by náhodou IE mal problém so správnym určením cesty k súboru.

Odkazmi toto chovanie nedosiahneš, pretože submenu (<ul>) by muselo byť v odkaze, čo samozrejme nemôže byť.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0