Autor Zpráva
Keilew
Profil
Ahoj,
na tohle jsem narazil a nějak mi to hlava nebere, kde je chyba. Jedná se kupodivu o nesrovnalost ve Firefoxu.
Mám obalový div (header) a v něm pár dalších. Pokud změním některému vevnitř margin-top v očekávání, že se posune ten vnitřní vzhledem k vnějšímu, dojde k překvapení, protože se posunou všechny, tedy i ten header. Tohle se ale stane jen u MSIE. Viz první odkaz. Pokud mě ale třeba napadne přidat tomu vnějšímu (header) třeba rámeček (bude žlutý), zobrazí se to najednou správně a očekávaně - viz druhý odkaz. Samozřejmě se to dá lehce obejít, nějaký float apod, ale zajímalo by mne, co je na tomto postupu špatně?
Druhý dotaz je, jak změnit výšku divu v IE na hodnotu menší než tu implicitní minimální. Ve Firefoxu divový rámeček těsně obepne obsah, v MSIE nejde pod nějakých 7px. Hack (margin-bottom: -X px) je taky řešení, ale nemáte hezčí?;-) Tento problém je namodelovaný v obou příkladech.
Plaváček
Profil
Ad první dotaz: Viz zde, úplně dole - prolínání okrajů. http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=33 995

Ad druhý dotaz: pro IE je nutné pro DIV nastavit line-height: 1px a font-size: 1px a problém zmizí.
Keilew
Profil
Plaváček
Takže pokud nechci border, tak to musím "obejít"... Toho font-size jsem se nedovtípil, děkuju!;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0