Autor Zpráva
Ondra_xx
Profil *
Zdravím. Mám takový menší problém. Potřebuju horizontálně zarovnat hlavní div na střed stránky. To je ještě v poho, ale zároveň potřebuju, aby zmíněn div byl 20px odsazený od kraje okna (prvku body) jak nahoře tak dole. Normálně bych použil u hlavního divu margin: 20px auto ale tohle funguje pouze v Opeře. Jak ve FF tak v IE se div odsadí pouze nahoře, nikoliv však dole. Neříkám, že to je nekorektní chování, ale spíš bych potřeboval znát důvod proč se div neodsadí i dole. Zároveň by mě potěšilo, kdyby mi někdo poradil nějaké jednoduché ale zároveň dobré řešení. Jediné, co mi zatím vyřešilo tento problém, bylo přidání ještě jednoho divu mezi div hlavní a body o výšce 20px. To se mi však nejeví jako zrovna fajn řešení - další div navíc.

Poradí někdo ?

Díky ...jinak modelový problém naleznete na http://www.dinoxx.wz.cz/mrg/
Bubák
Profil
Proč to neděláš normálně?
body {margin: 20px; 0;}
Ondra_xx
Profil *
to Bubák: Protože to nefunguje ve FF a ani v Opeře. V Opeře se to dá vyřešit když nechám u hlavního divu margin: 20px auto; ale FF nefunguje ani takhle :)
Bubák
Profil
By ti to fungovalo, kdybys neměl
body,html {
height: 100%;
}
Potřebuješ to tam?
Ondra_xx
Profil *
Tákže už to funguje. Pomohlo přidání okraje prvku body

body {
margin: 20px 0;
}

a umazání výšky height: 100% prvkům body a html.

Stejně bych ale uvítal, kdyby mi to někdo vysvětlil, proč to musí být takhle, proč se prostě neodsadí hlavní div od body od 20px nahoře i dole, když použiju margin: 20px auto;

Díky všem...
Ondra_xx
Profil *
to Bubák: Jj přesně takhle se mi to podařilo vyřešit. Díky. Jen by mě stejně zajímalo proč se to takhle chová :))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0