Autor Zpráva
Kaligula
Profil *
Jak pošlu MSIE 7 do Quirku? Mám psané stránky v xhtml a na začátku mám před doctype - tzv. prolog a ten mi poslal všechny msie do quirku = nestandartního režimu. Co IE 7, je tam také?
Joker
Profil
Vynecháním doctype, například.

Tady v tom článku: http://www.lupa.cz/clanky/navrat-modreho-e/
má Chamurappi takovou pěknou tabulku ;-)
Dero
Profil
Kaligula: Není. IE7 shodí do quirku cokoliv před doctype s výjimkou XML prologu.

Já osobně používám pro sražení všech IE do quirku nějaký vtipný komentář před DOCTYPE.
Kaligula
Profil *
Jééé, to jsem onehdá četl díky za připomenutí. Takže asi bude nejlepší přejít na "C" variantu - komentář. No, je to teda hustý - v guirku v IE 7 zas zmizne double margin buk, takže ono to asi vyjde nastejno. V podstatě mi v tom standardu uteče jen formulář, jinak je to OK. Jestli se mohu zeptat, jak to řešíte vy? Co Vám přijde v xhtml lepší použít? Díky moc za rady a porady... :-)
Kaligula
Profil *
Dero: Nestačil jsem to tvé přečíst, psal jsem dlouho. Asi to tak bude nejlepší, jak píšeš...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Ta pěkná tabulka není úplná, původně jsem tam měl variant osm. Další čtyři ukazovali, jak mít ve standardním režimu pouze Mozillu, pouze Operu, pouze Explorer 7 a pouze oba Explorery. Byl jsem připraven s ní vyrukovat v komentářích, kdyby někdo zpochybňoval nestandardnost <!doctype> přepínače. Ale on nikdo ani nepípnul. Žádná pětistránková oponentura, žádné nadávky. Uvidíme, zda čtenáři Lupy přijmou stejně poklidně i další tři články o jistém značkovacím jazyce.

Reaguji na Dera:
IE7 shodí do quirku cokoliv před doctype s výjimkou XML prologu
Spíše takhle: před <!doctype> smí být libovolný počet bílých znaků a v sedmičce nově i libovolný počet procesních instrukcí začínajících na „xml “, aniž by bylo přepínání ovlivněno.

Reaguji na Kaligulu:
na začátku mám před doctype tzv. prolog
<!doctype> je součástí XML prologu. Vše, co je před kořenovým elementem, je prolog.

jak to řešíte vy?
Osobně preferuji variantu (D).

Co Vám přijde v xhtml lepší použít?
Osobně preferuji nepoužívání XHTML.
Dero
Profil
Spíše takhle: před <!doctype> smí být libovolný počet bílých znaků a v sedmičce nově i libovolný počet procesních instrukcí začínajících na „xml “, aniž by bylo přepínání ovlivněno.

Ano, spíše takhle. Já tímto exaktním jazykem nemluvím, takže jsem za doplnění rád.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0