Autor Zpráva
janavk
Profil *
Zajímalo by mě, jestli je lepší, když jsem udělala stránku do stran úplně gumovou, nebo jsem radši měla nějaké šířky ustálit, aby se lépe držel design?
Filips
Profil
Záleží hlavně na tobě. Také záleží třeba na rozšíření stránek. Tím myslím třeba nějaký velký server může být třeba roztahovací, ale říkám je to na tobě.
DJ Miky
Profil
Radši by se měla ustálit, třeba na 1000 - 1200 px, dlouhé řádky textu se špatně čtou.
janavk
Profil *
To mě nenapadlo, že by to mohlo být i nečitelné. Díky:)
Filips
Profil
janavk
čitelné to bude. Ale když budeš mít "kilometrový" řádek tak to se ti asi chtít číst nebude ne? :) Lepší je to když je to v odstavcích pod sebou. Odstavce dlouhé kolem 700 px jsou pro mě nejlepší.
janavk
Profil *
No, ale dá se to udělat gumové, a v určité chvíli to zarazit?
janavk
Profil *
Jak to udělat, aby se to na úzkou obrazovku zúžilo (třeba i v mobilu), a na širokém monitoru se to zarazilo při 700px?
UR.
Profil *
max-width
venca163
Profil
max-width
only FF

proto je dobré ještě
http://www.jakpsatweb.cz/css/max-width.html
Dero
Profil
max-width
only FF


Ale to snad ne?

- Opera 7.0+
- IE7
- Konqueror
- Safari 1.0+
- další Gecka (Mozilla 1.0+, NN6+)
- hybridní Trident/Gecko NB8

... a další, méně významné browsery.

To mi nepřijde jako malá podpora. Jinak ten link se bezesporu hodí, jen jsem chtěl uvést informace na pravou míru.
venca163
Profil
Dero
jejda, to jsem napsal pěknou hovadinu

nicméně, když se vezme v potaz kolik procent lidí používá IE, tak mi to přijde jako hodně malá podpora...
janavk
Profil *
proto je dobré ještě
http://www.jakpsatweb.cz/css/max-width.html[/i]

Takže asi zadat max-width a tu podtržítkovou věc, kterou uvádí Yuhů. Budu mít nějaký problém?
venca163
Profil
Budu mít nějaký problém?
velice pravděpodobně ne...
janavk
Profil *
velice pravděpodobně ne...
No, všechny stránky kromě indexu budou v pořádku. Jenom Ta hlavní si přestala všímat stylů. Poradíte?
www.jakpodnikat.cz
WanTo
Profil
Radši by se měla ustálit, třeba na 1000 - 1200 px, dlouhé řádky textu se špatně čtou.
Tady už ale záleží na velikosti textu. Když si ho zvětším dvojnásobně, může mít stránka na šířku třeba 2000px a řádky "dlouhé" nebudou.

Ideální by bylo, kdyby se s roztahováním stránky plynule zvětšoval text i veškerá grafika. Bohužel nevím, jak toho docílit; a jestli to vůbec nějak jde.
janavk
Profil *
Budu mít nějaký problém?
Dala jsem do stylu omezení width a hlavní stránka si přestala všímat nastylovaných divů. Nemůžu najít chybu, ostatní stránky divy berou.
Dero
Profil
WanTo: Hledej pojem em-layout. Ale já to nedoporučuji.
WanTo
Profil
Dero
Moc informací o em-layoutu jsem nenašel, nicméně si podle názvu dokážu dobře představit, o co jde.

Nedávno jsem se bavil s člověkem, který něco podobného zastával. Ještě k tomu dodával, že veškerá grafika na webu by měla být vektorová, aby se neztrácela její kvalita při změně velikosti. Jeho názor mi připadal zajímavý, ale také strašně utopický.
janavk
Profil *
Hledej pojem em-layout. Ale já to nedoporučuji.
Em-layout nikde není (JPW, tato diskuze)
habendorf
Profil
Em-layout bych rozhodně nedoporučoval. Ideální je podle mě fluidní layout s dolní a horní zarážkou.
WanTo
Profil
Ukázka funkčního em-layoutu
Anonymní
Profil *
WanTo
Ukázka funkčního em-layoutu - bez problémů přežil zvětšování a zmenšování textu, ale změnu okna na 800 x 600 (simulace bookmarkou) nepřežil.
Stinky
Profil
WanTo
Ideální by bylo, kdyby se s roztahováním stránky plynule zvětšoval text i veškerá grafika. Bohužel nevím, jak toho docílit; a jestli to vůbec nějak jde
Uživatelé s mega monitory by byli jistě nadšení z fontu o velikosti 20pt :))
janavk
Profil *
Ukázka funkčního em-layoutu
Ten neí moc gumový.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0