Autor Zpráva
Radim24
Profil *
Lidi, nikdo mi nechce poradit?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=36 747&page=-1#19
Zkuste to ještě díky.

Objevil se další problém. Oramovani plovoucich prvku..
Na následujícím obrázku jsou zobrazeny bunky vytvorene pomoci floatovanych prvku (float left). cele to je vnorene do jednoho blokoveho prvku ktery ma byt oramovany. To je ten modry ram. Ma ramovat vsechny prvky. Jenže když roztahnu jednu bunku (cerveny ram) vice - tedy jeden prvek, tak se ten modry ram stahne na uroven prvniho nebo druheho radku.

http://pravatvar.wz.cz/d.bmp
Radim24
Profil *
No a ja bych chtel aby se to chovalo normalne, podobne jako tabulka. Tem blokovym prvkum nastavuju konstantni delky. Napriklad policko pro vypis jmena nebo pro vypis adresy, takove policka mohou byt delsi. jakmile bunku vic roztahnu rozhodi to ten vnejsi ram.

Diky za radu.
Plaváček
Profil
Radim24


Dřív, než se pustíš do takovýchto konstrukcí, asi by sis měl přečíst tento článek:

http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082 ,

který ti osvětlí principy fungování plovoucích prvků a myslím, že tam najdeš odpověď na svůj problém.
Radim24
Profil *
Dik za odkaz, jestě to nemam doctene ale mozna je problem v tom ze plovouci prvek je vyjmut z puvodniho mista. Ted jen zjistit jak to vyresit.
habendorf
Profil
Ted jen zjistit jak to vyresit.

Přečti si něco o css vlastnosti clear.
Radim24
Profil *
Už jsem četl.

Tak po přečtení odkazu „Webdesign / Jak funguje "float" a "clear"“ se mi povedlo vyřešit dva hlavní problémy týkající se uspořádání prvků ve výpisu z formulářů. Díky moc za tento odkaz. Problém menu se mi povedlo omezit na problém s Operou a Mozillou. Zopakuju současný problém jednoduše:

Menu tvořím takto: dva inline prvky (UL, zkoušeno také jako block) - uvnitř, kterých bude skupina položek LI - jedena skupina vlevo a jedna vpravo (float). Tyto UL mají nastavenou šířku podle procent (zkoušeno také s konstantní hodnotou). V této úrovni problém není. Každý ale obsahuje skupinu potomků LI.

<UL><li><IMG></li><li><IMG></li>
</UL>

Během ladění jsem to zjednodušil a odstranil ty ostatní. Li jsou inline. Kdybych to odstranil nebo dal jako block, tak se nebudou LI zarovnávat do stejného řádku. Proto inline. Každý LI má jako potomka jeden obrázek. LI i IMG mají margin a padding 0. IMG i LI má konstantní velikost 7px (během testu).

Zdánlivě vše v pořádku. Přesto se velikost LI zvětší asi o 2px za každé strany, takže vznikají nepříjemné mezery mezi obrázky.

Zaznamenal jsem jedno zlepšení, když jsem nastavil pevně šířku 7px pro LI. Pro IE se to vyřešilo, ale Opera a Mozzila nezareagovali žádnou změnou. Myslím, že tu někde by mohla být cesta.

Jestli vám je tento problém povědomí tak prosím napiště. Jsem vděčný za každý odkaz.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0