Autor Zpráva
cipisek
Profil *
Potrebuju udelat tuhle vec bez pomoci tabulek. Mam ve strance skrolovaci okenko (overflow:auto). Mam v nem vlozene dva sloupce: v jednom je text, diky kteremu se aktivuje scrollbar a v druhem je jen pozadi s opakujicim se obrazkem (float:right). Potrebuju, aby to pozadi s obrazkem bylo dlouhe stejne jako prvni sloupec s textem... Funguje to jen kdyz mu nastavim rucne pevnou vysku, kdyz dam height:100% neni to az dolu, ale jen na ty casti dokud neposunu scrollbar... (Doufam ze je to aspon trochu srozumitelny)
Honza Hučín
Profil
A proč tam potřebuješ mít dva sloupce? Nestačilo by dát tomu textu padding-right a obrázek dát jako pozadí celého prvku zarovnané vpravo?

Takhle:
<div id="okenko_vnejsi"><div id="okenko_vnitrni">Nějaký dlouhý text Nějaký dlouhý text Nějaký dlouhý text Nějaký dlouhý text Nějaký dlouhý text...
</div></div>

stylopis:
#okenko_vnejsi {width:400px;height:300px;overflow:auto;border:1px} /* matrjoška kvůli chybnému box-modelu IE */
#okenko_vnitrni {padding-right:100px;background-image:url('obrazek.gif');background-po sition:right top;background-repeat:repeat-y} /*předpokládaná šířka obrázku 100px */
Webspy
Profil
nemám rád scrollovací okénka... :-)
cipisek
Profil *
No, v exploreru to funguje bezvadne... V netscapu to trochu blbne, v opere taky, ale zase trochu jinak a ve firefoxu se to obrazkovy pozadi vubec nezobrazi... Sakrys, delam neco blbe?
cipisek
Profil *
webspy: nastesti je mi to jedno :)
Webspy
Profil
to cipisek: většina surfařů nemá ráda scrollovací okénka... :-)
cipisek
Profil *
webspy: tohle zaplat panbuh taky :)
Yuhů
Profil
cipisku, jestli ti to funguje v Exploreru, tak jsi na dobré cestě. Nakopíruj sem prosím zápis toho pozadí přesně tak, jak to píšeš, zkusíme tam objevit nějakou chybku.
cipisek
Profil *
ok, udelal jsem demonstracni ukazku. Takhle nejak to mam, i kdyz ne presne na pixel. Bude to chtit asi nejak doladit, jestli to teda jde. Bohuzel se mi zatim nepodarilo najit zadnou zakonitost, podle ktery to dela to co to dela...

#okno {
position:absolute;
width:300px;
height:200px;
overflow:auto;
background-image:url(http://diskuse.jakpsatweb.cz/img/button_underlin ed.gif);
background-repeat:repeat-y;
background-position:right;
}
#text {
padding-right:23px;
margin-right:5px;
}


<div id="okno">
<div id="text">
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
</div>
</div>
Honza Hučín
Profil
Tak mně to ve Firefoxu funguje. V příkladu máš mezeru v názvu souboru, ale to se stalo i mně, takže chyba bude asi jinde. Zkusil jsem to vylepšit background-position:90%.
Jestli to nebude nějakým překlepem, který IE skousne a Mozilla ne...
cipisek
Profil *
diky, nastavil jsem tu background-position pevne v pixelech, takze je to ted ve vsech browserech na spravnym miste... Ted jeste mi to blbne v netscapu - to pozadi je tam nekolikrat pres sebe, pri posouvani se to ruzne prekryva, proste to blbne. Zajimavy, ze tahle ukazka je tam ok, pritom je to skoro uplne stejny... Taky mi vadi, ze ve firefoxu a opere to pozadi pri scrollovani stoji na miste
Yuhů
Profil
ne netscape se vykašli, pokud teda myslíš verzi 4. Ani verzi 6 nemusíš brát moc v úvahu. A sedmička je to samé co mozilla, skoro.
cipisek
Profil *
netscape tady mam 7cku, ale dobre kaslu na nej, v mozille mi to neblbne. Spis mi vadi ze to pozadi stoji (vsude krome exploreru)
Yuhů
Profil
jak... stojí? Mně pozadí všude jezdí.

Mimochodem, tato stránka je v Google druhá na slovo bla.
cipisek
Profil *
sakra, az druha? :)
No, jak tam jsou na pozadi vedle textu ty ctverecky pod sebou, tak kdyz posouvam scrollbarem, mely by se posouvat spolu s tim bla bla textem. Ale to mi funguje jen v exploreru, coz nechapu. Vsude jinde se mi normalne posouva text, ale to pozadi jakoby ignoruje ze hybu skrolbarem a klidne si stoji na miste :)
Yuhů
Profil
já chápu problém, ale konstatuji, že mně pozadí jezdí v Opeře i Mozille. Můžete to prosím zkusit někdo třetí?
Honza Hučín
Profil
Pokud platí výše uvedený kód, potvrzuji stejné chování jako Yuhů.
cipisek
Profil *
To jsem z toho jelen. Mam Mozillu 1.7.3, Operu 7.5.4 a v obou mi to nejezdi. V Netscapu 7 je zajimavy, ze mi "odjede" pozadi vysoky jako to okenko, ale pod nim ja dalsi uplne stejny, ktery stoji. Mozna ma ten Anonym pravdu:)
Honza Hučín
Profil
Je to někde na webu, abych se podíval na celou stránku?
habendorf
Profil
cipisek: můžu potvrdit stejné chování jako ty: Mozilla, Firefox, Opera - pozadí se nepohybuje.
Dále: Mozilla, Firefox - nefunguje kolečko myši, v Opeře ano.
Dále: Mozila, Firefox, Opera - obrázek se tam nevejde, je skoro celý pod scrollbarem, a to je možná důvod. Jinými slovy, obrázek se zarovnává na pravý okraj okna, jakoby tam scrollbar nebyl.
Yuhů
Profil
to zní divně. Můžete to prosím někdo hodit na web, abychom se ujistili, že testujeme všichni stejnou věc? Díky.
habendorf
Profil
OK, na chvíli to dávám sem: http://web.telecom.cz/kudela/problem-z-diskuse.html

Ještě screenshot z Mozilly:

Honza Hučín
Profil
Díval jsem se na to IE 6.0 a FB 0.7, obojí vypadá "dobře". Tj. obrázek není pod scrollerem a při rolování se roluje jak text, tak obrázky. Netuším, v čem může být chyba.
cipisek
Profil *
U me to vypada uplne stejne jako u habendorfa, jak v Mozille, tak v Opere i FF. V NN to ted kupodivu funguje spravne. Zkousim si s tim porad hrat, ale nic nepomaha. Asi je to nejaky zacarovany
cipisek
Profil *
Prisel jsem na zajimavou vec. Zkusil jsem jen tak zmenit polohu pozadi na center a v netscapu je videt, ze tam jsou ty pozadi dve - jedno se pohybuje a druhy stoji. Diky tyhle pozici jsou ty backgroundy vzajemne o par pixelu posunuty (jinak se nejspis prekryvaji), takze jsou obe videt. V ostatnich prohlizecich to videt neni, a je teda otazka jestli jsou tam taky dvojmo. Nevim jestli to nejak pomuze k vyreseni tyhle zahady, ale na nic lepsiho jsem se zatim nezmoh :/
Yuhů
Profil
divné...
třeba se to chybně dědí do toho elementu "text". Zkus prosím nastavit
#text {background: none;}
nebo tranparent.
cipisek
Profil *
A co treba takhle? :)

<html>
<head>
<style>
#okno {
position:absolute;
width:300px;
height:200px;
overflow:auto;
}
#text {
padding-right:23px;
background-image:url(http://diskuse.jakpsatweb.cz/img/button_underline d.gif);
background-repeat:repeat-y;
background-position:right;
}
</style>
</head>
<body>
<div id="okno">
<div id="text">
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
</div>
</div>
</body>
</html>

Funguje mi to vsude, takze diky vsem za pomoc!
habendorf
Profil
OK, mažu to pryč.

PS: Tak jsem chtěl změnit svůj příspěvek z 20.10. (protože jsem to už odstranil), ale nechce mě to nechat udělat změnu. Jakto?
Yuhů
Profil
nechtělo udělat změnu? Co to prosím hlásilo?

Třeba je to rozbitý.
habendorf
Profil
Yuhů: Hlásí to "Přístup zamítnut", nic víc. Jen doplním, že to není ta protispamová hláška.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0