Autor Zpráva
bozzo
Profil *
Zdravim vsechny,
mam mensi problem s timto kodem:
<div style="width:800px">
<div style="border: 1px solid black">
<div style="padding: 10px 10px 10px 10px">
<div style="float:left">abc</div>
<div style="float:right">def</div>
<hr style="clear: booth; visibility: hidden; margin: 0px 0px 0px 0px; height: 0px;">
</div></div></div>
Ve Firefoxu se to chova jinak nez v IE, poradite nekdo prosim jak na to? Rad bych mel jeden text vlevo, druhy vpravo a kolem 10px. Proste at se natahuje DIV podle vysky pisma, nechci vysku davat pevne.
Diky za pomoc
Railbot
Profil
Nějak mi uniká smysl toho, proč tam máš 5 DIVů a každý jen s jednou vlastností.
Podle všeho jsi začátečník, který CSS ještě vůbec nechápe, takže doporučuji pročíst JakPsátWeb.

Přestaň psát inline styly přímo k jednotlivým prvkům a nauč se používat třídy a identifikátory. Je to pak o poznání jednodušší.

<div style="padding: 10px 10px 10px 10px">
Stačí zápis padding: 10px

<hr style="clear: booth; visibility: hidden; margin: 0px 0px 0px 0px; height: 0px;">
Nic jako "booth" neexistuje, jen both ;) Pokud chceš vynulovat margin tak stačí margin: 0
bozzo
Profil *
Dik za odpoved ktera muj problem nevyresila. Normalne pouzivam tridy ale nechtel jsem zde psat jak kod, tak stylopis a proto jsem to prepsal do tohoto tvaru. Nicmene pokud spojim hodnoty v prvnich 3 DIVech do jednoho tak vysledek vypada ve Firefoxu zase jinak, proto jsem to mel rozdelene. No a s tim "booth" jsem se pri prepisovani upsal.
Takze najde se prosim nekdo kdo mi opravdu pomuze aby vysledek vypadal v obou prohlizecich stejne?
Diky
Railbot
Profil
bozzo
S takovym hrůznym zápisem o tolika zbytečných DIVech a nevděčným vystupováním asi těžko. Hezký den.
Plaváček
Profil
bozzo

Plovoucím prvkům (tedy těm DIVům s float:left a flloat:right) je potřeba nastavit nějakou šířku (v pixelech nebo třeba v procentech).

<div style="float:left;width:380px">abc</div>
<div style="float:right;width:380px">def</div>

Třeba. Musíš si jenom spočítat, kolik místa na šířku v nadřazeném bloku máš k dispozici.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0