Autor Zpráva
Mara
Profil *
Ahoj,
Tady je pokus o takovou "galerii" v CSS. Jsem v začátcích a už nemůžu přijít na takovou drobnost. Nahoře mám v rámečku vedle sebe náhledy fotek a potřebuji aby se mi při najetí myší ukázala zvětšenina, popřípadě originál (když bude fotka menší) v divu, co je umístěný pod divem s náhledy. Ale nějak se mi nedaří vymyslet, jak tam uložit pod každý náhled cestu k originálu, ale aby se to zobrazovalo do jednoho místa (toho připravenýho "kontejneru"). Nekouknete se na to někdo ?
Díky moc.
MZF
Profil
To není CSS. Zkus javascript.

Třeba tady.
Mara
Profil *
Já vím, v JS mi to jasný je, jen jsem se tomu chtěl vyhnout a udělat to čistě v CSS. Jestli to jde...
Axamith
Profil
http://css.interval.cz/clanky/hover-galerie/
MZF
Profil
Axamith

Vida, člověk neustále nachází něco nového.
Axamith
Profil
Tahle galerie se mi moc líbí, ale nepodařilo se mi ji rozhodit tak, aby náhledové obrázky šli umístit do řádků. Šlo by to řešit použitím několika rámů vedle sebe, ale to mi nepřipadá zrovna jako košer řešení.
MZF
Profil
Axamith

... aby náhledové obrázky šli umístit do řádků.
Myslím, že ti úplně nerozumím.

Myslíš tohle?
Mara
Profil *
No .. přesně takhle to už zprovozněné mám, jenom bych tam chtěl mít ještě to orámování to co mám v téhle verzi v úvodním dotazu .. A to už se mi nějak nedaří spáchat :( Ten kód už se ale moc neblíží tomu původnímu, protože v rámci zoufalého snažení jsem ho už přepsal v naprosté nesmysly :(
MZF
Profil
S orámováním bude trochu problém. U náhledů jde všechno bez potíží, jak je vidět v upravené verzi galerie. Pes je zakopaný v různé šířce a výšce zobrazovaných obrázků pod náhledy. Proto tam nelze umístit pevně daný border, protože by ho některé obrázky přesahovaly a některé by zase vyplňovali pouze jeho malou část. Tak jsem zpracoval border při hoveru. Vypadá to slušně použitelně a vcelku vkusně.
Mara
Profil *
No myslel jsem to tak, že při najetí na ten malej náhled se bude zobrazovat do toho orámování pouze zvětšenina, né celý originál ... No jenom by to nesmělo být panorama :-D Ale to nefotím, takže v tom by být problém neměl. Nastavil bych šířku 400px, výška se dopočítá a rámeček budu mít s rezervou, samotná fotka bude mít ještě orámování takové jak máš ty no a mezi orámováním fotky a spodního okraje toho rámce kam chci aby se to zobrazilo bude nějaký text k fotce.... Respektive asi nebude, protože to nedám dohromady :-D Můžu tam ten rámeček prostě jen prásknout, třeba do pozadí, nebo jako samostatný div, ale přijde mi to jako polovičaté řešení.
Takže nepůjde na ten rámec nějak odkazovat pouze pomocí CSS? Kdyžtak zapojím JS, ale už jen tak ze zvědavosti bych chtěl dojít k řešení v CSS :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0